Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów dołączają do ligowego peletonu

Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów dołączają do ligowego peletonu

13
0
PODZIEL SIĘ

PlusLiga powoli nabiera tempa, przed nami II kolejka sezonu 2020/2021, którą rozpocznie spotkanie pomiędzy Cuprum Lubin a VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. Tą serię spotkań zakończy natomiast mecz w Katowicach, gdzie miejscowy GKS podejmie Stal Nysę. Do ligowych zmagań dołączą już Asseco Resovia Rzeszów oraz Trefl Gdańsk.

 

Przed nami kolejna kolejka pełna ligowych emocji, których nie zabraknie w każdym meczu. Choć zespoły jeszcze dalekie są od najwyższej formy, to już przed tygodniem widzieliśmy, że każda drużyna może postawić rywalom trudne warunki, a kandydaci do medali wcale nie muszą wygrywać kolejnych spotkań za trzy punkty. Już w piątkowy wieczór czeka nas starcie pomiędzy podopiecznymi Andrei Anastasiego a drużyną z Lubina. W pierwszej kolejce spotkań warszawianie, z problemami, pokonali MKS Będzin. Natomiast Curpum Lubin, po meczu pełnym walki, musiał uznać wyższość PGE Skry.

 

W sobotę zmagania w PlusLidze zainaugurują natomiast siatkarze Asseco Resovi Rzeszów, która zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz, natomiast jastrzębianie w minionym tygodniu, po pięciosetowym meczu, cieszyli się ze zwycięstwa nad ekipą Aluron CMC Warta Zawiercie, która z kolei zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Zawiercianie nie kryją swoich ambicji i choć bełchatowianie to rywale z najwyższej półki, to Jurajscy Rycerze będą chcieli wywalczyć kolejne „oczka” do ligowej tabeli. W tej rundzie spotkań do zmagań wracają również podopieczni Michała Winiarskiego, którzy ze względu na kwarantannę, która przerwała przygotowania do sezonu, uzyskali zgodę na przełożenie meczu pierwszej kolejki. Zatem pierwszym rywalem Trefla Gdańsk będzie zespół z Radomia, który przed tygodniem potrzebował aż pięciu setów, by pokonać Indykpol AZS Olsztyn. W drugiej kolejce spotkań olsztynianie zmierzą się natomiast z drużyną prowadzoną przez Andrzeja Kowala. MKS Ślepsk Malow Suwałki nie ma jeszcze punktów w ligowej tabeli, co będzie chciał zmienić właśnie w meczu przeciwko drużynie z Warmii i Mazur. Natomiast dobrą passę będą chcieli utrzymać zawodnicy z Kędzoerzyna-Koźla, którzy w swojej hali podejmą MKS Będzin.

 

Drugą serię spotkań zakończy mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Stalą Nysa. Podopieczni Grzegorza Słabego na inaugurację sezonu pokonali zespół z Suwałk w trzech setach i po tym meczu zajmują drugie miejsce w tabeli. Choć ciężko na razie ligowa tabela nie mówi nam wiele, to katowiczanie z pewnością będą chcieli utrzymać wysoką lokatę. Jeśli zaś chodzi o beniaminka najwyżej klasy rozgrywkowej – Stal Nysą, to podopieczni Krzysztofa Stelmacha będą chcieli udowodnić, że słaba postawa w mecz z, wciąż aktualnym mistrzem Polski, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wynikała z nadmiaru emocji i była potknięciem.

 

 

Terminarz II kolejki PlusLigi

18 września, godz. 20.30 Cuprum Lubin – VERVA Warszawa Orlen Paliwa

19 września, godz. 14.45 Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów

19 września, godz. 17.30 Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

19 września, godz. 20.30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin

20 września, godz. 14.45 PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Zawiercie

20 września, godz. 20.30 Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk

21 września, godz. 20.30 GKS Katowice – Stal Nysa

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY