Tomasz Kowalski drugim rozgrywającym MKS-u Będzin

Tomasz Kowalski drugim rozgrywającym MKS-u Będzin

144
0
PODZIEL SIĘ

Tomasz Kowalski, wspólnie z Łukaszem Kozubem, będzie kierował grą MKS-u Będzin w przyszłym sezonie. 27-latek powrócił do Zagłębia Dąbrowskiego po kilkuletniej przerwie. „W podjęciu decyzji pomogła mi wiedza na temat klubu z Będzina” – zaznaczył rozgrywający, który miał już okazję grać w będzińskim zespole.

 

Ponownie w Będzinie 

 

Tomasz Kowalski stanowił już o sile MKS-u Będzin w sezonie 2014/2015, gdy ten debiutował w elicie. Co ciekawe, wspomniane rozgrywki były również pierwszymi w PlusLidze dla mierzącego 203 cm wzrostu zawodnika. „Swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej wspominam bardzo miło. Wiadomo, jak to w sporcie, były lepsze i gorsze momenty, ale cieszę się, że niebawem ponownie zagram w Będzinie” – powiedział Tomasz Kowalski. Rozgrywający jest wychowankiem Gwardii Wrocław, mającym w swoim CV również grę dla Asseco Resovii Rzeszów, KPS-u Siedlce, AZS-u Częstochowa i Stoczni Szczecin. Z Gwardią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski młodzików, z Asseco Resovią mistrzostwo Młodej Ligi, a klubem z Siedlec wicemistrzostwo I ligi. Tomasz Kowalski ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. Z biało-czerwoną kadrą kadetów zajął IV miejsce w mistrzostwach Europy.

 

 

Nowy skład, cel – utrzymanie

 

MKS Będzin po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zdecydował się rozstać z większością zawodników i zbudować nowy zespół. W drużynie na kolejny sezon postanowili zostać libero Michał Potera, środkowi Artur Ratajczaki Bartłomiej Grzechnik oraz rozgrywający Łukasz Kozub. To właśnie z młodym rozgrywającym o miejsce w składzie rywalizował będzie Tomasz Kowalski. Nowych pracodawców będą mieć za to: Rafael Araujo (który podpisał kontrakt z ONICO Warszawa), Marcin Waliński (ostatnio dołączył do Aluronu Virtu Warty Zawiercie), Zlatan Yordanov, Jan Klobucar oraz nowy nabytek Sir Safety Conad Perugii, Jonah Seif. Włodarze MKS-u Będzin zadbali również, by do zespołu dołączyli nowi gracze, mający podnieść poziom drużyny. W klubie będą grać Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jan Fornal i Tomasz Kowalski.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY