Tomas Rousseaux zagra w Vero Volley Monza

Tomas Rousseaux zagra w Vero Volley Monza

603
0
PODZIEL SIĘ

Tomas Rousseaux, belgijski przyjmujący po trzech latach reprezentowania barw Volleyteam Knack Roeselare, postanowił zmienić rodzimą ligę na włoską Serie A. Od sezonu 2015/2016 21-letni zawodnik będzie występował w Vero Volley Monzie. Głównym celem Tomasa Rousseaux jest rozwijanie się i zdobywanie doświadczenia, dlatego chce spróbować swoich sił we Włoszech.

 

Obiecujący przyjmujący

 

Tomas Rousseaux to młody przyjmujący, który przez ostatnie trzy lata występował w belgijskiej Lidze A. Siatkarz grał w tym klubie pod okiem swojego ojca, Emile Rousseaux. Teraz postanowił sprawdzić się w innej lidze i rozwijać się pod wodzą innego szkoleniowca. W Volleyteam Knack Roeselare gracz był jednym z zawodników, którzy stanowili o sile tego zespołu. 21-letni przyjmujący odegrał zasadniczą rolę w decydujących momentach meczu, podczas którego jego drużyna zdobyła Mistrzostwo Belgii, a on sam został wybrany MVP tego pojedynku.

 

 

Na parkiecie międzynarodowym

 

Tomas Rousseaux oprócz świetnej postawy w rozgrywkach ligowych, występował również w Lidze Mistrzów. W tym sezonie jego dobra dyspozycja została zauważona przez trenera reprezentacji Belgii – Dominique Baeyensa i zawodnik otrzymał powołanie do narodowej kadry. Po zagraniu w pierwszym weekendzie Ligi Światowej, obecnie 21-latek jest w składzie drugiego belgijskiego zespołu, który bierze udział w I Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w Baku.

 

 

Vero Volley Monza zbroi się

 

Informacja klubu z Mediolanu o podpisaniu kontraktu z belgijskim przyjmującym jest kontynuacją wzmocnień, jakie dokonuje drużyna na przyszły sezon. Poziom we włoskiej Serie A, w której występuje Vero Volley Monza jest bardzo wysoki, dlatego przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 zespół potwierdził już pozyskanie kilku nowych siatkarzy. Do tej pory włoski klub podpisał umowę z przyjmującym Andreą Gallianim, Włochem Jacopo Botto i serbskim rozgrywającym – Nikolą Jovoviciem. Do tego zespołu dołączy, jak już wiemy także jeden z najciekawszych młodych graczy na świecie – Tomas Rousseaux. „Jest to chłopak o wielkich perspektywach i dużym talencie. Zdobył on już też cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej ze swoim rodzimym zespołem” – powiedział dyrektor Vero Volley Monzy, Claudio Bonati.

 

 

Nowe doświadczenie

 

Tomas Rousseaux pochodzi ze siatkarskiej rodziny. Jego tata jest obecnie trenerem Volleyteam Knack Roeselare, a siostra siatkarką, która występuje we włoskiej lidze. „Moja siostra Helene Rousseaux gra w Modenie, a mój tata grał w najważniejszych zespołach w Belgii” – przyznał przyjmujący. „Wiem, że liga włoska jest z najwyższej klasy i mogę wymieniać wiele powodów, dla których wybrałem Włochy i Vero Volley Monza, np. klub ten jest bardzo wrażliwy na rozwój młodych talentów” – skomentował Belg i dodał: „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć moje nowe miasto i rozpocząć grę. Mam również zamiar nauczyć się języka włoskiego, abym jak najlepiej mógł zrozumieć otrzymywane informacje” – zakończył Tomas Rousseaux.

 

 

 

Źródło: www.verovolley.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY