Timo Tammemaa wzmocnieniem Asseco Resovii Rzeszów

Timo Tammemaa wzmocnieniem Asseco Resovii Rzeszów

31
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Asseco Resovii Rzeszów na dobre rozpoczęli odsłanianie kolejnych kart zawodników, którzy w nadchodzących rozgrywkach będą stanowili o sile zespołu. Kolejnym zawodnikiem, który bronić będzie rzeszowskich barw jest estoński środkowy, Timo Tammemaa. Siatkarz z Asseco Resovią Rzeszów związał się rocznym kontraktem.

 

Timo Tammemaa przygodę z profesjonalną siatkówką zaczynał w estońskiej lidze, gdzie najpierw od 2009 roku reprezentował barwy Selver Tallinn. Z drużyną z Tallinna środkowy trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Estonii, a dwa razy zdobywał srebrne medale rozgrywek. W 2014 roku Timo Tammemaa zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na Pärnu VK, również z tym zespołem siatkarz osiągał sukcesy. Reprezentując barwy estońskich klubów Timo Tammemaa wielokrotnie sięgał po medale Schenker League, czyli ligi krajów bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Środkowy pięciokrotnie sięgał również po Puchar Estonii, a po zakończeniu rozgrywek 2015/2016 zdecydował się na wyjazd z kraju. Wybór padł na ligę francuską, a dokładnie na Spacer’s de Toulouse, z którym Timo Tammemaa wywalczył wicemistrzostwo Francji. Po roku spędzonym na francuskich parkietach reprezentant Estonii zdecydował się na zmianę klubu. Tym razem środkowy stanowił o sile belgijskiego Greenyard Maaseik. W Belgii Timo Tammemaa grał przez dwa lata, które zakończył dwukrotnym tytułem mistrza kraju. Sezon 2019/2020 środkowy spędził we francuskim Tours VB, ale po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na zmianę klubu. Wybór Estończyka padł na polską ligę, a dokładniej na Asseco Resovię Rzeszów, z którą związał się rocznym kontraktem.

 

Trwa budowa składu

 

W nadchodzących rozgrywkach ligowych drużynę z Podkarpacia poprowadzi Alberto Giuliani, którego asystentami będą Olieg Achrem oraz Alfredo Martilotti. Do tej pory Asseco Resovia rozstała się z siedmioma zawodnikami, którymi są: Luke Perry, Damian Schulz, Kawika Shoji, Zbigniew Bartman, Nicholas Hoag, Nicolas Marechal i Bartłomiej Lemański. Po rocznym wypożyczeniu do Rzeszowa wraca Nicolas Szerszeń, a klub do tej pory ogłosił pozyskanie Fabiana Drzyzgi, Karola Butryna, Roberta Täht, Klemena Čebulja, o czym więcej przeczytacie TUTAJ oraz wspomnianego już estońskiego środkowego Timo Tammemaa.

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY