Thibault Rossard: „Przełamaliśmy serię wyjazdowych porażek”

Thibault Rossard: „Przełamaliśmy serię wyjazdowych porażek”

189
0
PODZIEL SIĘ

Asseco Resovia Rzeszów w ostatnim spotkaniu pokonała MKS Będzin, chociaż spotkanie rozpoczęła od przegrania premierowej odsłony. Gracze trenera Andrzeja Kowala nie mogli pozwolić sobie na stratę punktu, ponieważ nadal nie mają gwarancji awansu do najlepszej szóstki PlusLigi, co pozwoliło im się zmobilizować.

 

Łatwo nie było

 

Rzeszowianie w pierwszym secie mieli problemy z odnalezieniem swojego rytmu gry i w końcówce przegrali z MKS-em Będzin. Gracze Asseco Resovii Rzeszów zdawali sobie sprawę z tego, że strata punktu w spotkaniu z będzinianami może oznaczać brak awansu do fazy play-off, co pomogło im się zmotywować i poprawić grę w kolejnych partiach. „Może za łatwo pozwoliliśmy uciec niektórym punktom, na przykład przyjmując piłki w sufit. Szczególnie nasi libero mieli z tym problemy na początku pierwszego seta. Później jednak wróciliśmy do gry. Kiedy przegraliśmy pierwszą odsłonę wiedzieliśmy, że nie możemy pozwolić sobie na błąd. Cieszy też to, że po serii przegranych meczów wyjazdowych w końcu odnieśliśmy zwycięstwo na wyjeździe” – powiedział po meczu w Sosnowcu Thibault Rossard.

 

 

Nie było miejsca na pomyłkę

 

Rzeszowianie w meczu z będzinianami nie mieli miejsca na błąd, ponieważ rywalizacja o wejście do fazy play-off jest bardzo zacięta i cztery drużyny mają realne szanse na awans. Gracze Asseco Resovii Rzeszów wiedzieli, że wygrana z MKS-em Będzin pomoże im odzyskać kontrolę nad sytuacją i od tego momentu będą mieli wszystko w swoich rękach. „Może się okazać, że ten mecz był najważniejszym w sezonie patrząc na pozostałe wyniki. Dzięki temu wróciliśmy do pierwszej szóstki i wszystko mamy w swoich rękach. Fajnie, że przełamaliśmy serię wyjazdowych porażek, to jest dobre dla naszej pewności, szczególnie na tym etapie sezonu. Jeśli awansujemy do play-offów ten mecz może być dla nas dobrym doświadczeniem” – powiedział po meczu Thibault Rossard. Przyjmujący Asseco Resovii nie ukrywa również, że ciężko jest się skupić na kolejnym spotkaniu ze Stocznią Szczecin, ponieważ play-offy są już coraz bardziej realne. „Staramy się myśleć z meczu na mecz, ale jesteśmy blisko play-offów i oczywiście nie jest to łatwe. Myślę, że to też jest dobre. Musimy skupiać się na najbliższym spotkaniu, ponieważ ono może dać nam motywację do dobrej gry, tak jak dzisiaj” – powiedział Thibault Rossard.

 

 

 

Z Thibaultem Rossardem rozmawiała Olga Król

BRAK KOMENTARZY