Thibault Rossard odchodzi z Rzeszowa

Thibault Rossard odchodzi z Rzeszowa

1122
0
PODZIEL SIĘ

Thibault Rossard, który w Asseco Resovii Rzeszów występował od 2016 roku, po zakończeniu obecnych rozgrywek zdecydował się na opuszczenie klubu. Siatkarz w tym sezonie zakończył z zespołem rozgrywki na siódmym miejscu. Francuski przyjmujący prawdopodobnie pozostanie w jednym z plusligowych klubów.

 

Czas na kolejny krok 

 

Thibault Rossard karierę zawodniczą rozpoczynał w lidze francuskiej, gdzie w latach 2011-2015 reprezentował barwy Spacer’s de Toulouse. W sezonie 2015/2016 przyjmujący grał dla Arago de Sète, z którym wywalczył mistrzostwo Francji. Przed rozgrywkami 2016/2017 Thibault Rossard zdecydował się na podpisanie kontraktu w polskiej lidze, wybrał ofertę Asseco Resovii Rzeszów. Podczas trzech lat spędzonych w rzeszowskim klubie siatkarz zagrał w 84 meczach ligowych, podczas których wywalczył 1124 punkty, z czego 129 zagrywką i 73 blokiem. Sezon 2016/2017 rzeszowianie zakończyli na czwartym miejscu, a Francuz nie ukrywał, że to nie zaspokaja jego ambicji i chce walczyć o wyższe cele. Rok później jednak Asseco Resovia zajęła jeszcze niższą lokatę, plasując się na szóstym miejscu, a w sezonie 2018/2019 zajęła siódmą pozycję.

 

Po niesatysfakcjonujących wynikach i zakończeniu kontraktu siatkarz postanowił zmienić otoczenie i odejść z Rzeszowa. Na razie nie wiadomo, jakie barwy będzie reprezentował Thibault Rossard w przyszłym roku, ale prawdopodobnie pozostanie w PlusLidze.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY