Teryomenko nie zagra w starciu z rzeszowianami

Teryomenko nie zagra w starciu z rzeszowianami

166
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższą sobotę (10 marca) Cerrad Czarni Radom rozegrają kolejny pojedynek w PlusLidze. Rywalem podopiecznych trenera Roberta Prygla będzie Asseco Resovia Rzeszów. Do meczu z rzeszowianami radomianie podejdą bez środkowego Dmytro Teryomenko, który w Jastrzębiu-Zdrój nabawił się kontuzji.

 

Pech nie opuszcza radomian

 

Środowego starcia z Jastrzębskim Węglem siatkarze z Radomia nie zaliczą do udanych. Podopieczni trenera Wojciecha Prygla musieli w tym meczu uznać wyższość rywali, wygrywając jedynie jedną odsłonę. Dodatkowo w tym meczu kontuzji doznał środkowy bloku Dmytro Teryomenko. Ukrainiec w drugiej partii spotkania doznał urazu, który wykluczył go z dalszej gry. „Niestety Dima podczas bloku spadł na nogę kolegi z drużyny i podkręcił staw skokowy” – powiedział masażysta zespołu, Marcin Górka.

 

W czwartek ukraiński środkowy przeszedł szczegółowe badania, które dały informacje na temat stanu zdrowia zawodnika. Okazało się, że uraz nie jest poważny, ale potrzebna jest przerwa od treningów, a co za tym idzie Teryomenko w najbliższym czasie nie będzie mógł pomóc swojemu zespołowi. „Dima jest już po badaniach. Uraz nie jest poważny, ale wymaga pracy by uszkodzoną część stopy doprowadzić do pełnej sprawności. Wraz z zawodnikiem wspólnie pracujemy, gdzie spotykamy się na zabiegach” – zaznacza Marcin Górka. Oznacza to, że w najbliższym starciu z Asseco Resovią Rzeszów Teryomenko na pewno nie zagra i nie wiadomo, kiedy wróci on do treningów i gry.

 

Kontuzja Ukraińca to kolejne osłabienie Cerradu Czarnych Radom, którzy w tym sezonie są trapieni urazami. Do gry po przerwie powrócili już wszyscy zawodnicy, nie licząc Michała Filipa, który nadal znajduje się poza składem meczowym radomian i przechodzi okres rekonwalescencji.

 

W marcu, oprócz starcia z Asseco Resovią Rzeszów, radomian czekają jeszcze trzy spotkania, z Indykpolem AZS-em Olsztyn, Cuprum Lubin oraz Treflem Gdańsk.

 

 

 

Źródło: www.wkszarni.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY