Taichiro Koga zostaje w Zawierciu

Taichiro Koga zostaje w Zawierciu

176
0
PODZIEL SIĘ

Japoński libero, Taichiro Koga był pierwszym obcokrajowcem, który w minionych rozgrywkach dołączył do Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Po wywalczeniu z zawiercianami dziewiątego miejsca PlusLidze, Japończyk zdecydował się na pozostanie w zespole na kolejny rok i walkę o wejście do fazy play-off przyszłorocznych rozgrywek. 

 

Sezon na plus 

 

Taichiro Koga dołączył do Aluronu Virtu Warty Zawiercie przed rozgrywkami 2017/2018 i został pierwszym obcokrajowcem, który podpisał kontrakt z klubem. Do tej pory japoński libero występował we francuskim Paris Volley, a wcześniej bronił barw fińskiego Kokkola Tigers, z którym wywalczył mistrzostwo oraz Puchar Finlandii w sezonie 2015/2016. Taichiro Koga został wybrany również MVP całego sezonu w fińskiej lidze. Japończyk może pochwalić się również karierą reprezentacyjną, Kraj Kwitnącej Wiśni reprezentował bowiem na letniej Uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 roku, gdzie zdobył z kadrą brązowy medal. W 2013 roku występował również w Mistrzostwach Azji Wschodniej. Przed rozgrywkami 2017/2018 włodarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie zdecydowali się na zakontraktowanie japońskiego libero, co jak się później okazało, było bardzo dobrym pomysłem. Japończyk na przestrzeni całego sezonu pokazywał się z dobrej strony i plasuje się na pierwszym miejscu rankingu zawodników na swojej pozycji. Taichiro Koga utrzymywał nie tylko wysoką jakość przyjęcia, ale również cechował się dużą skutecznością w obronie, co często okazywało się kluczowe. Aluron Virtu Warta Zawiercie wywalczyła na koniec sezonu dziewiąte miejsce, co jest dużym sukcesem beniaminka, a włodarze klubu postanowili przedłużyć umowę z japońskim libero na kolejny sezon.

 

 

W Aluronie Virtu Warcie Zawiercie karuzela transferowa rozkręciła się na dobre. Po zmianie szkoleniowca, którym został Mark Lebedew, włodarze klubu zaczęli ogłaszać nowych zawodników. Jako pierwszy kontrakt z zespołem przedłużył Grzegorz Bociek, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY