Taichiro Koga z nową umową

Taichiro Koga z nową umową

41
0
PODZIEL SIĘ

W ostatnich dniach włodarze Aluronu Virtu Waty Zawiercie konsekwentnie ogłaszają kolejnych siatkarzy, którzy zdecydowali się na pozostanie w czwartej drużynie PlusLigi. Dziś klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z japońskim libero, Taichiro Kogą. Nowa umowa zawodnika będzie obowiązywała w rozgrywkach 2019/2020.

 

PlusLiga da się lubić

 

Do Aluronu Virtu Warty Zawiercie Japończyk dołączył przed sezonem 2017/2018, kiedy to zdecydował się na opuszczenie francuskiego Paris Volley. Taichiro Koga był jasnym punktem zespołu, który wtedy dopiero debiutował w PlusLidze. Po zakończonych rozgrywkach libero był jednym z zawodników, którzy dostali szansę na dalszą grę w barach zawierciańskiego klubu. W rozgrywkach 2018/2019 siatkarz był mocnym punktem zespołu prowadzonego przez Marka Lebedewa. Taichiro Koga wystąpił w trzydziestu trzech ligowych meczach. W swoim zespole był jednym z najlepiej przyjmujących zawodników, natomiast w ligowej klasyfikacji Japończyk uplasował się na szóstej pozycji. Sezon 2018/2019 dla drużyny Aluronu Virtu Warty Zawiercie był niezwykle udany i choć po ostatnim gwizdku sezonu zawodnicy podkreślali niedosyt to teraz czwarte miejsce w Zawierciu uważane jest za duży sukces. Nadchodzący sezon będzie dla zespołu dużym wyzwaniem, zawiercianie bowiem zadebiutują w rozgrywkach europejskich. Taichiro Koga jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na podjęcie wyzwań kolejnych rozgrywek w barwach drużyny z Zawiercia. Wcześniej na taki krok zdecydował się Michal Masny, a także obaj atakujący Grzegorz Bociek oraz Mateusz Malinowski, o czym pisaliśmy TUTAJ. „Dla mnie to było proste, ten klub jest czarujący. Wszystko tutaj jest dobrze, więc jak dostałem ofertę z klubu to była to prosta decyzja. Ogólnie mieliśmy dobry sezon. Na koniec przegraliśmy pięć spotkań, co było trochę rozczarowujące, bo mieliśmy szansę osiągnąć coś więcej, ale tak ogólnie jestem usatysfakcjonowany, to dobra pozycja. Nasz klub chce iść do przodu, dlatego zdecydowałem się zostać. W przyszłym sezonie musimy wykonać kolejny krok. Mamy nadzieję, że uda się zdobyć medal” – powiedział Taichiro Koga.

 

 

Bez zmiany trenera

 

Warto zauważyć, że Aluron Virtu Warta Zawiercie jest jednym z nielicznych zespołów w PlusLidze, gdzie po zakończeniu rozgrywek nie doszło do zmiany trenera. Na stanowisku pozostał bowiem Mark Lebedew, a funkcję drugiego trenera w dalszym ciągu pełnić będzie Dominik Kwapisiewicz. Taki bieg wydarzeń oraz ostatnie przedłużenia kontraktów są jasnym sygnałem, że włodarze klubu w przygotowaniach do kolejnego sezonu stawiają przede wszystkim na stabilizacje.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY