Szymon Biniek dołącza do Jastrzębskiego Węgla

Szymon Biniek dołącza do Jastrzębskiego Węgla

18
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Jastrzębskiego Węgla nie zwalniają tępa i dziś poinformowali o podpisaniu kontraktu z kolejnym zawodnikiem, którym jest Szymon Biniek, który na Śląsk przenosi się z pierwszoligowego KPS Siedlce. Libero z Jastrzębskim Węglem związał się rocznym kontraktem, z możliwością przedłużenia go na kolejny sezon.

 

Powrót do PlusLigi 

 

Pierwsze kroki na siatkarskich parkietach Szymon Biniek stawiał w rodzinnej Nysie, gdzie grał w barwach miejscowej Stali. To właśnie ze Stali Nysa młody libero przeniósł się do ówczesnego zespołu Effectora Kielce, w barwach którego grał przez trzy sezony. W 2018 roku zawodnik podjął decyzję o kolejnej zmianie klubu, a tym razem jego wybór padł na pierwszoligowy AGH Kraków. Po dobrym sezonie spędzonym w krakowskiej drużynie  Biniek przeniósł się do KPS-u Siedlce. W Siedlcach libero rozegrał dwadzieścia spotkań, i był jednym z najlepiej przyjmujących na pierwszoligowych parkietach. Szymon Biniek przyjmował ze skutecznością ponad 56%, co uplasowało go na piątym miejscu wśród najlepiej przyjmujących. Po zakończeniu sezonu libero zdecydował się opuścić Siedlce, a w nadchodzących rozgrywkach zasili szeregi Jastrzębskiego Węgla. Szymon Biniek ma nadzieję na dalszy rozwój, nawet jeśli nie dostanie zbyt wielu szans w warunkach meczowych. Rywalem Bińka o miejsce w wyjściowym składzie będzie Jakub Popiwczak. Moje oczekiwania związane z przyjściem do Jastrzębskiego Węgla są takie, by nadal się rozwijać pod względem siatkarskim. Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów na świecie. To moja druga szansa w PlusLidze i postaram się jej nie zmarnować. Po rozmowach z trenerem oraz członkami sztabu szkoleniowego znam swoją rolę w Jastrzębskim Węglu. Postaram się dać jak najlepszą jakość treningu. To jest moje główne zadanie. A jeżeli to się przełoży na jak największą liczbę minut spędzonych na boisku, to tym lepiej dla mnie” – mówi Szymon Biniek.

 

 

Budowa składu trwa

 

W ostatnim czasie do zespołu Jastrzębskiego Węgla dołączyli również Michał Gierżot, który jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Girżot to kolejny wychowanek klubu, który zadebiutuje w seniorskich rozgrywkach, wcześniej do pierwszego zespołu dołączył Patryk Cichosz- Dzyga. Umową z klubem związał się takżę Yacine Louati. Reprezentant Francji do PlusLigi przenosi się z włoskiej Serie A, gdzie w ostatnim sezonie reprezentował  Vero Volley Monza.

 

Więcej o transferze francuskiego przyjmującego pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY