Szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata

Szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata

150
0
PODZIEL SIĘ

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Vital Heynen podał 22-osobowy skład na mistrzostwa świata rozgrywane we Włoszech i Bułgarii. Tuż po zakończeniu Ligi Narodów trener zdecydował jednak, że w przygotowaniach do turnieju weźmie udział piętnastu graczy, którzy na początku będą trenować w Zakopanem.

 

Szkoleniowiec reprezentacji Polski po przetestowaniu zawodników w czasie Ligi Narodów i poprzedzających ją meczów sparingowych, zdecydował się podać listę składającą się z dwudziestu dwóch nazwisk zawodników, którzy będą walczyć o wyjazd na mistrzostwa świata. Tuż po Final Six trener Vital Heynen podał jednak 15-osobowy skład kadry na wrześniowy turniej i to z tego grona odpadnie jeszcze jeden zawodnik.

 

Reprezentacja Polski we wrześniu będzie walczyła o obronę tytułu mistrza świata z 2014 roku, zadanie jednak nie będzie proste. Podczas zmagań we Włoszech i Bułgarii rywalizacja będzie niezwykle zacięta, a wszystkie zespoły potraktowały ten turniej jako imprezę docelową. Biało-czerwoni znaleźli się w grupie D, która będzie rywalizowała w Warnie. Polacy o awans do kolejnego etapu walczyć będą z gospodarzami, Kubańczykami, Finami, Irańczykami i Portorykańczykami, zadanie nie jest więc niewykonalne. Podopieczni trenera Vitala Heynena muszą jednak zagrać zdecydowanie lepiej niż podczas Final Six Ligi Narodów, gdzie zdołali wygrać tylko jednego seta i zakończyć turniej na piątym miejscu. Od 2014 roku, kiedy biało-czerwoni wywalczyli mistrzostwo świata, w polskiej kadrze zmieniło się wszystko, o wywalczenie kolejnego tytułu nie będzie więc łatwo.

 

Ostatnimi etapem przygotowań reprezentacji Polski do mistrzostw świata będzie mecz z Kamerunem (18 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim), Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (24-26 sierpnia) oraz spotkanie towarzyskie z Belgią (5 września w Szczecinie). Tuż po starciu z podopiecznymi trenera Andrei Anastasiego biało-czerwoni, już w 14-osobowym składzie, polecą do Bułgarii, by w Warnie przygotowywać się do pierwszego spotkania.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz

 

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz

 

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski

 

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Michał Żurek

 

 

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na zgrupowanie w Zakopanem (29 lipca – 8 sierpnia):

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

 

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz

 

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

 

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY