Światowe gwiazdy podbijają ligę chińską

Światowe gwiazdy podbijają ligę chińską

1357
0
PODZIEL SIĘ

Facundo Conte po przygodzie w PlusLidze postanowił przenieść się do dość egzotycznej ligi, w Europie kojarzącej się głównie z kończeniem kariery, chińskiej. Argentyńczyk zdecydował się na przyjęcie oferty z Szanghaju, gdzie występuje między innymi były gracz Asseco Resovii Rzeszów, Georg Grozer. Teraz światowe gwiazdy podbijają ligę chińską.

 

Zagraniczni brylują w rankingach

 

Drużyna Facundo Conte w lidze chińskiej plasuje się na czele tabeli, po ośmiu kolejkach ma na swoim koncie tylko jeden przegrany mecz. Sam Argentyńczyk bardzo dobrze odnalazł się w Chinach i jest jednym z najlepszych zawodników rozgrywek. Po ośmiu kolejkach Conte jest na trzynastym miejscu w rankingu najlepiej zagrywających graczy i do tej pory popisał się 8 asami serwisowymi, co daje mu 0,32 asa na set. Na jedenastej lokacie w tym zestawieniu znalazł się klubowy kolega Conte, Georg Grozer, również z dorobkiem ośmiu punktów w tym elemencie, ale z ratio 0,44. W czołówce rankingu, na szóstej pozycji, jest Amerykanin Taylor Sander, który bezpośrednio z zagrywki wywalczył jedenaście „oczek”. O jedną lokatę wyżej jest znany polskim kibicom Garret Maugututia, z dorobkiem piętnastu asów serwisowych.

 

 

Dobry początek

 

Zespół z Szanghaju, w którego barwach występują między innymi Facundo Conte i Georg Grozer spisuje się bardzo dobrze. Na 26 rozegranych setów drużyna przegrała tylko pięć i z dorobkiem 21 punktów plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Jedyną porażkę klub z Szanghaju poniósł z klubem Sichuan. Do tej pory drużyna z Niemcem i Argentyńczykiem w składzie nie rozegrała żadnego tie-breaka.

 

 

Wyniki drużyny z Szanghaju:

Hubei – Szanghaj 1:3

Szanghaj – Hubei 3:0

Szanghaj – Sichuan 3:0

Szanghaj – Bayi 3:0

Szanghaj – Jiangsu 3:0

Szanghaj – Hebei 3:0

Sichuan – Szanghaj 3:0

Bayi – Szanghaj 1:3

 

 

 

 

Źródło: volleychina.org

BRAK KOMENTARZY