Stocznia Szczecin zwycięzcą XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

75
0

Stocznia Szczecin wygrała XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Szczecinianie w meczu finałowym pokonali po czterech setach ekipę ONICO Warszawa. Trzecie miejsce w rozgrywanym w Swarzędzu-Zalasewie turnieju zajęli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy potrzebowali trzech setów, aby pokonać zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

W meczu o 3. miejsce w XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia zespoły od początku nawiązały ze sobą walkę, nie tracąc kontaktu (3:3, 4:5). Zawiercianie odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (12:9), ale to nie zatrzymało siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, którzy zniwelowali straty, a swój udział mieli w tym Łukasz Kaczmarek i Sam Deroo. Seria punktowa pozwoliła im zaś na objęcie przewagi, którą utrzymali do końca inauguracyjnej odsłony (25:20).

W drugim secie wicemistrzowie Polski także nie tracili koncentracji, choć ich rywale nie poddawali się bez walki. W pierwszej fazie seta zawiercianie objęli przewagę (5:2), ale wicemistrzowie Polski nie pozwoli im cieszyć się nią zbyt długo, szybko wyrównali wynik, a następnie wyszli na prowadzenie (14:12). W końcówce nie wypuszczali przewagi z rąk, mając do wykorzystania kolejne piłki setowe (24:21). Siatkarze z Zawiercia obronili je jednak (24:24), ale nie zdołali zatrzymać rywali, którzy wykorzystali już następnego set-ball’a (26:24).

Emocji nie zabrakło również w trzecim – jak się okazało – ostatnim secie. Walka także toczyła się o każdy punkt i zespoły doprowadzały do wyrównania wyniku (13:13 i 18:18). W końcówce jednak koncentracji nie stracili kędzierzynianie, zwyciężając w całym spotkaniu (25:23).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie3:0 (25:20, 26:24, 25:23)

MVP: Dominik Witczak

W finale ekipa Stoczni Szczecin zmierzyła się z zespołem ONICO Warszawa. Obie drużyny rozpoczęły mecz od wyrównanej walki. Szczecinianie jednak wywalczyli sobie przewagę (12:8) i utrzymywali ją. Powiększyli ją w decydującej fazie seta do pięciu „oczek” (20:15), a takiej zaliczki nie wypuścili z rąk, wygrywając pierwszą partię taką właśnie różnicą punktową (25:20).

Drugą partię lepiej rozpoczęli warszawianie, którzy wypracowali sobie dwukrotnie przewagę (4:1 i 9:5). To nie zatrzymało jednak szczecinian, którzy wyrównali wynik (16:16), a następnie przejęli inicjatywę (17:16). W końcówce nie wypuszczali jej z rąk, chociaż warszawianie nie dawali łatwo za wygraną. Ostatecznie podopieczni trenera Michała Gogola zwyciężyli z przewagą trzech „oczek” (25:22).

W trzecim secie do walki powrócili gracze ze stolicy. Już na początku wypracowali sobie przewagę (9:4). Konsekwentnie powiększali swój dorobek punktowy, a w końcowej części seta prowadzili nawet ośmioma punktami (18:10). Takiej inicjatywy nie wypuścili z rąk, wygrywając różnicą sześciu „oczek” (25:19), czym przedłużyli swoje szanse w meczu.

W czwartej odsłonie od początku zespoły nawiązały ze sobą zaciętą walkę, a na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remis (10:10). Szczecinianie objęli trzypunktowe prowadzenie (13:10), a następnie stale utrzymywali swoją przewagę. W końcówce nie wypuścili jej z rąk, zwyciężając z przewagą sześciu punktów (25:19). Tym samym przypieczętowali zwycięstwo w XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

ONICO Warszawa – Stocznia Szczecin 1:3 (20:25, 22:25, 25:19, 19:25)

MVP: Bartosz Kurek

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Graham Vigrass, Rafael Araujo, Piotr Łukasik, Jan Nowakowski, Damian Wojtaszek (libero) oraz Sharone Vernon-Evans, Łukasz Wiese

Stocznia Szczecin: Matey Kaziyski, Bartosz Kurek, Simon van de Voorde, Janusz Gałązka, Łukasz Żygadło, Nikolay Penchev, Nicola Rossard (libero) oraz Adrian Mihułka (libero), Bartłomiej Kluth, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek