Stocznia Szczecin zaczyna budowanie składu. Kurek nowym zawodnikiem

Stocznia Szczecin zaczyna budowanie składu. Kurek nowym zawodnikiem

266
0
PODZIEL SIĘ

Stocznia Szczecin w nadchodzącym sezonie ma być zdecydowanie silniejsza niż w minionych rozgrywkach. Klub przechodzi zmiany kadrowe i kontraktuje nowych zawodników. Do zespołu jako drugi, po Lukášu Ticháčku dołączy reprezentant Polski, Bartosz Kurek, który miniony rok spędził w lidze tureckiej.

 

Powrót do Polski

 

Bartosz Kurek karierę rozpoczynał w AZS PWSZ Nysa, a w latach 2005-2008 grał dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Kolejnym przystankiem siatkarza była PGE Skra Bełchatów, w której grał przez cztery sezony. Z bełchatowianami Bartosz Kurek znacząco rozwinął swoje umiejętności i powiększył dorobek medalowy o trzy Puchary i mistrzostwa Polski oraz wicemistrzostwo kraju. Siatkarz wywalczył również dwa srebra Klubowych Mistrzostw Świata, a także srebro oraz brąz Ligi Mistrzów. Na rozgrywki 2012/2013 przyjmujący przeniósł się do rosyjskiej Superligi, gdzie dołączył do Dynamo Moskwa. Pobyt w Rosji nie był jednak dla Polaka udany, gdyż przez większość rozgrywek borykał się z kontuzją. W latach 2013-2015 siatkarz przebywał we Włoszech, gdzie z Cucine Lube Civitanovą wywalczył mistrzostwo oraz Superpuchar kraju. Na rozgrywki 2015/2016 Bartosz Kurek zdecydował się na powrót do PlusLigi, gdzie dołączył do Asseco Resovii Rzeszów, z którą zakończył sezon na drugim stopniu podium. W 2016 roku Kurek podpisał kontrakt z japońskim JT Thunders Hiroshima, ale zdecydował się zerwać umowę i związać się z PGE Skrą Bełchatów, zastępując w zespole Drażen Luburicia i kończąc sezon wicemistrzostwem Polski. W ostatnim sezonie Bartosz Kurek grał w lidze tureckiej dla Ziraatu Bankasi Ankara, ale przez większość rozgrywek borykał się z kontuzją. W nadchodzących rozgrywkach siatkarz ponownie będzie występował w Polsce, gdzie dołączył do Stoczni Szczecin.

 

 

Idzie nowe

 

Stocznia Szczecin w nadchodzących rozgrywkach ma być zdecydowanie silniejsza i chce włączyć się do walki o medale ligowych rozgrywek. Jak na razie imowy z klubem przedłużyli Marcin Wika i Adrian Mihułka, na stanowisku pozostaje również pierwszy trener, Michał Gogol. Pierwszym nowym zawodnikiem został czeski rozgrywający Lukáš Ticháček, który do Szczecina przenosi się z Asseco Resovii Rzeszów.

 

 

 

Źródło: 

BRAK KOMENTARZY