Stocznia Szczecin i ONICO Warszawa zagrają w finale XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza...

Stocznia Szczecin i ONICO Warszawa zagrają w finale XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

108
0
PODZIEL SIĘ

Tradycyjnie przed startem rozgrywek ligowych rozgrywany jest już XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, w którym tym roku udział biorą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, ONICO Warszawa i Aluron Virtu Warta Zawiercie. W sobotę rozegrane zostały półfinały, w których górą byli warszawianie i szczecinianie.

 

W pierwszym półfinale zmierzyli się ze sobą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Stocznia Szczecin, a spotkanie zakończyło się po czterech setach wygraną szczecinian, którzy pewnie je otworzyli (4:2). Kędzierzynianie próbowali odrabiać straty, lecz nadal na prowadzeniu byli gracze z północy Polski, którzy dobrze grali skrzydłami (9:6). Skuteczna gra środkiem pozwoliła ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle wyrównać grę (10:11), ale podopieczni trenera Michała Gogola po raz kolejny zdołali wypracować sobie zaliczkę (18:14) i nie dawali przeciwnikom okazji do jej zminimalizowania (15:20). Andrea Gardini dokonywał zmian, ale nie przyniosły one skutków (19:23), chociaż w ostatnich akcjach gra się wyrównała, lecz szczecinianie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa (25:23).

 

Druga partia rozpoczęła się wyrównanej gry, ale kędzierzynianie jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze z Opolszczyzny (4:2), powiększając je po błędach rywali (7:4, 10:5). Szczecinianie nie byli w stanie przełamać przeciwników (6:12), lecz sytuacja zmieniła się dzięki skuteczności Aleksandra Maziarza (11:13) i gra na chwilę się wyrównała. Kędzierzynianie jednak ponownie odskoczyli (18:14), a stabilna zagrywka pozwoliła im na kontrolowanie gry (21:15) i wyrównanie rywalizacji (25:21).

 

Kędzierzynianie mocno otworzyli trzecią odsłonę (4:1) i chociaż Aleksander Maziarz odpowiedział zagrywką, to skuteczne bloki ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pozwoliły jej kontrolować grę (10:7). Seria na siatce pozwoliła Stoczni Szczecin wyjść na prowadzenie (12:10) i od tego momentu toczyła się gra punkt za punkt. Gracze ze Szczecina nadal mieli zaliczkę (20:16), ale kędzierzynianie zmniejszyli różnicę punktową (20:22). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zdołała utrzymać przyjęcia i przegrała tę odsłonę 21:25.

 

Czwarty set zaczął się od gry na przewagi (4:4) i tak też toczyły się kolejne akcje. Żaden z zespołów nie był w stanie zapewnić sobie zaliczki (13:13), ale Sławomir Jungiewicz zdołał przechylić szalę na stronę kędzierzynian (18:16). Po raz kolejny Stocznia Szczecin zdołała doprowadzić do wyrównania, a następnie przejść kontrolę (23:21) i zakończyć spotkanie na swoją korzyść, co dało jej awans do finału.

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 23:25)

Najlepszy zawodnik ZAKSY: Benjamin Toniutti

Najlepszy zawodnik Stoczni: Lukáš Ticháček

 

 

Składy zespołów:

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura, Sam Deroo, Mateusz Sacharewicz, Kaml Szymura (libero) oraz Brandon Koopers,, Sławomir Jungiewicz, Przemysław Stępień, Tomasz Kalembka

 

Stocznia Szczecin: Bartłomiej Kluth, Nicholas Hoag, Lukáš Ticháček, Aleksander Maziarz, Janusz Gałązka, Marcin Wika, Nicholas Rossard (libero) oraz Adrian Michułka (libero), Georgi Asparuhov, Nikolay Penchev

 

 

 

Spotkanie ONICO Warszawa i Aluronu Virtu Warty Zawiercie rozpoczęło się wyrównanie (7:7), a obydwie drużyny ryzykowały w polu serwisowym. Zawodnicy starali się również punktować blokiem, co powodowało, że wynik był korzystniejszy raz dla jednych, raz dla drugich (15:14). Końcówka należała do warszawian, którzy zaczęli grać pewniej i zapewnili sobie zaliczkę, kończąc seta wynikiem 25:20.

 

Stołeczna drużyna pewniej otworzyła drugiego seta (7:4) i budowała przewagę, na co przerwą zareagował Mark Lebedew. ONICO Warszawa cały czas miało prowadzenie, chociaż gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Zawiercianie próbowali poderwać się do walki (14:18), ale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji z przeciwnikami i przegrali 19:25.

 

ONICO Warszawa pewnie otworzyło również trzecią odsłonę (5:1), lecz po chwili gra się wyrównała (10:10). Trener Stephane Antiga reagował na wydarzenia boiskowe, ale zmiany nie przynosiły skutków i to zawiercianie prowadzili coraz wyraźniej. Zagrywka Aluronu Virtu Warty Zawiercie zadecydowała o losach seta 25:19.

 

Warszawianie dobrze zaczęli czwartego seta (6:2), ale zawiercianie zdołali wyrównać stan partii dzięki swojej konsekwencji (13:13). Zagrywka lepiej działała po stronie ONICO Warszawa, co pozwoliło zbudować zaliczkę (19:14). Aluron Virtu Warta Zawiercie nie było w stanie poderwać się do walki i wysoko przegrało czwartą odsłonę 18:25 i tym samym do finału awansowali warszawianie.

 

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18)

MVP: Piotr Łukasik

 

 

Składy zespołów:

 

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Rafael Araujo, Damian Wojtaszek (liero) oraz Łukaz Wiese, Sharone Vernon-Evans, Mateusz Kowalczyk, Jan Nowakowski

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Łukasz Swodczyk, Olieg Achrem, Marcin Kania,Grzegorz Bociek, Kamil Semeniuk, Michal Masny, Taichiro Koga (libero) oraz Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Żuk, Arash Dosanjh, Marcin Waliński

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY