Spekulacje stały się faktem. Obcokrajowcy opuszczają Gdańsk

Spekulacje stały się faktem. Obcokrajowcy opuszczają Gdańsk

178
0
PODZIEL SIĘ

To, o czym mówiło się od dawna, dzisiaj zostało potwierdzone przez Trefla Gdańsk. W przyszłym sezonie nie zobaczymy trzech zagranicznych zawodników, którzy grali nad morzem w tym roku. Z zespołu odchodzą TJ Sanders, Daniel McDonnell i Brad Gunter, nie przedłużono bowiem wygasających kontraktów.

 

Pierwsze odejścia

 

Wszyscy trzej zawodnicy przed sezonem 2017/2018 podpisali z Treflem Gdańsk roczne kontrakty. Na przestrzeni całych rozgrywek TJ Sanders występował w podstawowym składzie, wiele okazji otrzymywał Daniel McDonnell, Brad Gunter natomiast praktycznie cały czas spędził w kwadracie dla rezerwowych. Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek mówiło się, że to właśnie ta trójka jako pierwsza opuści szeregi gdańskiego Trefla, a dzisiaj potwierdzili to włodarze klubu informując, że wygasające umowy nie zostały przedłużone. „Bardzo dziękujemy TJ-owi, Danowi oraz Bradowi za wszystkie spotkania rozegrane w barwach Trefla Gdańsk, ogromne zaangażowanie w codzienną pracę, a przede wszystkim wywalczone brązowy medal PlusLigi i Puchar Polski. Jesteśmy przekonani, że w Gdańsku kojarzyć się oni będą z tymi wspaniałymi sukcesami, a także ogromną otwartością w relacjach z fanami, za co także należą im się słowa uznania. Kontrakty zawodników obowiązywały rok i po rozgrywkach podjęliśmy decyzję o zmianach na tych pozycjach. Całej trójce życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dalszej karierze, zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

 

Duże zmiany

 

Nie od dziś wiadomo, że gdański klub zmaga się z problemami finansowymi, a mimo to te rozgrywki udało im się zakończyć na trzecim miejscu. W przyszłym sezonie jednak dojdzie do wielu zmian kadrowych. Dzisiaj klub ogłosił odejście trzech zagranicznych graczy, ale nie jest to koniec rozstań. Z naszych informacji wynika, że z zespołem pożegnają się Damian Schulz i Mateusz Mika, którzy przeniosą się najprawdopodobniej do Asseco Resovii Rzeszów, a miejsce atakującego ma zająć Maciej Muzaj. Wiele mówi się również o tym, że do drużyny w miejsce TJ’a Sandersa dołączy Marcin Janusz. Z Treflem Gdańsk pożegnał się już Bogdan Kotonik, którego miejsce zajął Piotr Graban, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY