Sparingowo przed mistrzostwami świata. Włosi zagrają z Holendrami

Sparingowo przed mistrzostwami świata. Włosi zagrają z Holendrami

131
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Włoch będzie jednym z dwóch gospodarzy tegorocznych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane we wrześniu. Szkoleniowiec Gianlorenzo Blengini podał właśnie skład kadry, który weźmie udział w kolejnym etapie przygotowań i poinformował, że w ramach treningu jego podopieczni zmierzą się z Holendrami.

 

Jest presja

 

Reprezentacja Włoch jest jednym z dwóch gospodarzy tegorocznych mistrzostw świata, co powoduje, że na zawodnikach trenera Gianlorenzo Blenginiego ciąży presja wyniku. Zadanie jednak nie będzie łatwe, ponieważ na drodze do mistrzowskiego tytułu staną trudni rywale. Włosi znaleźli się w grupie z Belgami, Argentyńczykami, Dominikanami, Japończykami i Słoweńcami. Najpoważniejszymi przeciwnikami wydają się być reprezentanci Belgii i Słowenii, którzy w ostatnich latach stanowią zagrożenie dla światowej czołówki. Nie należy jednak lekceważyć pozostałych zespołów, ponieważ jak pokazuje historia, tak długie turnieje rządzą się swoimi prawami.

 

Jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata będą dla Włochów spotkania sparingowe z reprezentacją Holandii. Pojedynku zaplanowano już na 3 i 4 sierpnia we włoskim Cavalese.

 

Skład reprezentacji Włoch na przygotowania do mistrzostw świata:

Rozgrywający: Michele Baranowicz, Simone Giannelli

Przyjmujący: Simone Parodi, Luigi Randazzo, Filippo Lanza, Oleg Antonov, Osmany Juantorena, Gabriele Maruotti

Środkowi: Davide Candellaro, Simone Anzani, Enrico Cester, Daniele Mazzone, Roberto Russo

Atakujący: Ivan Zaytsev, Gabriele Nelli,

Libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini

 

 

 

Źródło: federvolley.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY