Słoweńcy kontynuują przygotowania do mistrzostw świata

Słoweńcy kontynuują przygotowania do mistrzostw świata

95
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Słowenii przebywa obecnie w Mariborze, gdzie kontynuuje przygotowania do mistrzostw świata, które we wrześniu odbędą się we Włoszech i w Bułgarii. Do dyspozycji trenera Slobodana Kovača nadal pozostaje osiemnastu zawodników, którzy nie skarżą się na żadne urazy oraz choroby, co umożliwia komfortową pracę.

 

Słoweńcy przygotowania do mistrzostw świata rozpoczęli 16 lipca. Przez trzy tygodnie przebywali oni w Kranjskiej Gorze, skąd przenieśli się do Mariboru, gdzie kontynuują treningi. „Rozumiemy się już dość dobrze, a atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Zaczęliśmy już grać między sobą, a wszystko wskazuje na to, że przygotowania zmierzają w dobrym kierunku. Myślę, że sztab szkoleniowy może być zadowolony” – mówi Dane Mijatović. Z przebiegu przygotowań usatysfakcjonowany jest także Jani Kovačič: „Wydaje mi się, że po tych czterech tygodniach naszej pracy osiągnęliśmy dobrą formę. Oczywiście nie jest to szczyt naszych możliwości, ponieważ najlepiej dysponowani mamy być na mistrzostwach świata, ale myślę, że jesteśmy na dobre drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu”.

 

Pierwsze mecze kontrolne podopieczni trenera Slobodana Kovača rozegrają w dniach 23-24 sierpnia, a ich rywalem będzie reprezentacja Niemiec. W spotkaniach tych weźmie udział wybrana grupa zawodników. „Nie możemy się już doczekać sparingów, ponieważ będą to pierwsze prawdziwe i poważne testy naszej formy. Ponadto sprawdzą one naszą pracę, którą wykonaliśmy w ostatnich tygodniach” – zaznacza Mijatović.

 

Ostatnim sprawdzianem Słoweńców przed mistrzostwami świata ma być turniej Ljubljana Volleyball Challenge, który odbędzie się w dniach 6-8 września. Podczas tych zawodów podopieczni trenera Slobodana Kovača zmierzą się z Amerykanami, Irańczykami oraz Kanadyjczykami.

 

 

Osiemnastoosobowy skład reprezentacja Słowenii na mistrzostwa świata:

 

Rozgrywający: Dejan Vinčič, Gregor Ropret, Uroš Planinšič

 

Atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern

 

Środkowi: Dane Mijatović, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Uroš Pavlović, Alen Pajenk

 

Przyjmujący: Alen Djordjevič, Rok Možič, Jan Klobučar, Klemen Čebulj, Tine Urnaut, Alen Šket

 

Libero: Toman Urban, Jani Kovačič

 

 

Źródło: www.odbojka.si/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY