Słoweńcy bez gwiazd w Lidze Europejskiej

Słoweńcy bez gwiazd w Lidze Europejskiej

157
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Słowenii, mimo zwycięstwa w drugiej dywizji ubiegłorocznej Ligi Światowej, w tym roku po rewolucji tych rozgrywek nie zakwalifikowali się do Ligi Narodów i pozostaje im walka w Lidze Europejskiej. Trener Slobodan Kovač zdecydował się ogrywać na tym turnieju młodych zawodników, dając odpocząć największym gwiazdom. 

 

Niedoceniona postawa 

 

Reprezentacja Słowenii ma za sobą udany sezon 2017, w którym wygrała drugą dywizję Ligi Światowej, co powinno być premiowane awansem o klasę wyżej. W związku z rewolucją w międzynarodowych rozgrywkach, o których pisaliśmy TUTAJ, Słoweńcy nie będą mieli możliwości rywalizowania z najlepszymi i w sezonie 2018 czeka ich Złota Liga Europejska. Trener Slobodan Kovač podał nazwiska zawodników, którzy będą występować  tych rozgrywkach. W zespole nie zobaczymy największych gwiazd, które dołączą do reprezentacji dopiero przed mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii. Powołania nie otrzymali Tine Urnaut, Mitja Gasparini, Dejan Vinčić, Klemen Čebulj, Alen Pajenk, Alen Šket, Jani Kovačič, Danijel Koncilja i Gregor Ropret, którzy wykorzystają tę przerwę na odpoczynek i regenerację, by wrócić do kadry w pełni sił. Nieobecność czołowych graczy jest szansą dla młodych zawodników, z których część dopiero zadebiutuje w seniorskich rozgrywkach, jak na przykład Uroš Planinšič, Jernej Detela, Jure Okroglič i Primož Vidmar.

 

Najlepsze zespoły Złotej Ligi Europejskiej mierzyć się będą w Czechach, o czym przeczytacie TUTAJ

 

 

Najważniejsze będą mistrzostwa świata

 

Przygotowania do Ligi Europejskiej odbywać się będą w Kranjskiej Gorze, gdzie od 30 kwietnia zacznie się zgrupowanie dla powołanych zawodników. Druga część sezonu rozpocznie się w lipcu i będzie dotyczyła przygotowania do mistrzostw świata, które będą rozgrywane we wrześniu we Włoszech i Bułgarii. W ramach jak najlepszego startu w tych rozgrywkach Słoweńcy zorganizują u siebie turniej w dniach 6-8 września, na którym zagrają Amerykanie, Kanadyjczycy i Irańczycy. Siatkarze trenera Slobodana Kovača podczas mistrzostw świata zagrają w grupie A, we Florencji, gdzie ich rywalami będą reprezentacje Dominikany, Japonii, Belgii, Argentyny i Włoch.

 

 

Skład reprezentacji Słowenii na Ligę Europejską:

Rozgrywający: Uroš Planinšič, Aleš Kök, Jereb Matija

Atakujący: Maric Vrtovec, Jernej Detela, Tonček Štern

Środkowi: Jan Kozamernik, Dane Mijatović, Sašo Štalekar, Matic Videčnik, Diko Purić

Przyjmujący: Jure Okroglič, Primož Vidimar, Jan Klobučar, Žiga Štern, Matej Kök

Libero: Urban Toman, Klemen Hibar

 

 

 

Źródło: odbojka.si/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY