Slobodan Kovac dumny ze swoich podopiecznych

Slobodan Kovac dumny ze swoich podopiecznych

423
0
PODZIEL SIĘ

Irańczycy rozegrali wczoraj swój ostatni mecz w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Spotkanie o brązowy medal zakończyło się dla nich porażką w trzech setach, jednak cały zespół uważa swój występ za spory sukces. Slobodan Kovac docenia fakt, że reprezentacja Iranu po raz pierwszy w historii weszła do Final Six i wzięła udział w bezpośredniej walce o medal.

 

Warto dodać, że był to dopiero drugi występ Irańczyków w tym turnieju. Serbski szkoleniowiec twierdzi, że niełatwo jest sprawiać wielkie niespodzianki w siatkówce, a jeśli spojrzy się w przeszłość, to okaże się, że nie ma drużyny, która miałaby na swoim koncie wiele sensacyjnych zwycięstw. Twierdzi, że patrzy na uzyskany wyniki jak realista, bo chociaż siatkówka w Azji stoi na dobrym poziomie, to wciąż trochę jej brakuje do światowej czołówki.

 

Mimo że Iran nie zakończył zmagań z medalem, zawodnicy i trener nie mają większych powodów do zmartwień. Jedynym minusem dla Slobodana Kovaca są dwa ostatnie mecze, które zadecydowały o końcowym wyniku, jednak dodaje, że nie mogą one zniszczyć dobrego wrażenia wywołanego przez świetną grę jego podopiecznych w całym turnieju. Serb podkreśla, że reprezentacja Iranu jest miłą niespodziankę tegorocznej Ligi Światowej, a zwycięstwa, które odniosła jego drużyna, są ogromnym krokiem naprzód dla całego zespołu.

 

Slobodan Kovac nie martwi się o występ Irańczyków na Mistrzostwach Świata, jednak doskonale wie, że jego zawodników czeka jeszcze sporo pracy, zanim będą w pełni przygotowani do najważniejszej imprezy w tym sezonie. W trakcie Final Six okazało się, że brak ważnego gracza jest mocnym osłabieniem dla zespołu. We Florencji nie zagrał Shahram Mahmoudi i jego brak był odczuwalny na boisku. Serbski selekcjoner twierdzi, że drużynie brakowało jakości.

 

Trener reprezentacji Iranu wierzy, że Mistrzostwa Świata będą dla jego graczy jeszcze lepszym turniejem niż Liga Światowa, jednak zanim rozpoczną się emocje związane z rywalizacją o tytuł najlepszej drużyny na świecie, Irańczyków najpierw czeka zasłużony odpoczynek, a później ciężka praca, która pomoże im właściwie się przygotować do tego turnieju.

 

 

 

Autor: Barbara Pośpiech

 

Źródło: www.worldofvolley.com/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY