SLN: Emocje i nieoczekiwane wyniki podczas trzeciego weekendu zmagań

170
0

Trzeci weekend zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów ponownie dostarczył kibicom wielu wrażeń, ciekawych wymian i niespodziewanych rozstrzygnięć. W tabeli zaszły kolejne roszady, ale na pozycji liderów utrzymała się reprezentacja Polski, a tuż za nią plasują się Brazylijczycy z taką samą ilością punktów. Wciąż bez zwycięstwa natomiast pozostaje drużyna z Korei Południowej.

W drugim meczu turnieju w Osace reprezentacja Japonii podejmowała kadrę Bułgarii. Mecz od początku kontrolowali Bułgarzy, zwyciężając wysoko w pierwszej odsłonie. Większy opór gospodarze turnieju postawili swoim rywalom jedynie w trzeciej partii. W końcówce rozgrywanej na przewagi skuteczniejsi byli goście, dopisując do tabeli kolejne zwycięstwo i trzy punkty.

Japonia – Bułgaria 0:3 (14:25, 21:25, 27:29)

W rosyjskiej Ufie na rozpoczęcie turnieju reprezentacja Chin, która turniej w Polsce zakończyła zwycięstwem nad Francuzami, zmierzyła się z Irańczykami. Siatkarze z Iranu od początku objęli kontrolę nad spotkaniem i dosyć pewnie zwyciężyli we wszystkich trzech rozegranych partiach. Było to ich trzecie zwycięstwo.

Chiny – Iran 0:3 (19:25, 20:25, 15:25)

Reprezentacja Rosji w drugim meczu rosyjskiego turnieju podejmowała walczących o objęcie pozycji lidera Brazylijczyków. Rosjanie zdołali wygrać jedynie w trzeciej partii. W pozostałych skuteczniejsi byli Canarinhos, a zwycięstwo za trzy punkty  pozwoliło im na awans w tabeli. Wyprzedzili bowiem Polaków, którzy stracili punkt w meczu z reprezentacją Włoch.

Rosja – Brazylia 1:3 (21:25, 20:25, 27:25, 18:25)

Turniej we francuskim Aix En Provence rozpoczął mecz reprezentacji Argentyny z kadrą Serbii. Argentyńczycy zdołali zwyciężyć tylko w pierwszej odsłonie pojedynku. W trzech pozostały partiach grę kontrolowali Serbowie, a całkowicie zdominowali trzecią odsłonę, wygrywając z przewagą dziesięciu punktów. Było to piąte zwycięstwo serbskich siatkarzy, co na tamten moment pozwoliło im wyprzedzić Rosjan, mających co prawda więcej punktów, ale mniej zwycięstw.

Argentyna – Serbia 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 22:25)

Gospodarze turnieju, Francuzi na inaugurację zmagań w trzecim weekendzie Siatkarskiej Ligi Narodów podejmowali reprezentację Korei Południowej. Faworytem pojedynku od początku byli Francuzi i plan wykonali, choć w trzeciej odsłonie musieli odrabiać straty. Po trzech setach dopisali zatem do tabeli trzy punkty.

Francja – Korea Południowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

Na początek turnieju w kanadyjskiej Ottawie doszło do niemałej niespodzianki. Reprezentacja Niemiec po trzech setach pokonała reprezentację Stanów Zjednoczonych. Niemcy od początku mieli kontrolę nad grą, a w trzecim secie wręcz nie dali żadnych szans Amerykanom, zwyciężając z przewagą dwunastu punktów. Dla Niemców było to trzecie zwycięstwo.

Niemcy – Stany Zjednoczone 3:0  (25:19, 25:22, 25:13)

Na zakończenie pierwszego dnia trzeciego weekendu zmagań reprezentacja Kanady podejmowała kadrę Australii. Większą walkę kibice mogli obserwować w drugim secie, lecz koncentracji nie stracili podopieczni trenera Stephane’a Antigi. Po trzech setach mogli dopisać do tabeli kolejne zwycięstwo i trzy punkty.

Kanada – Australia 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Drugi dzień zmagań w japońskiej Osace rozpoczął pojedynek reprezentacji Bułgarii z kadrą Włoch. Pierwsze dwa sety padły łupem Włochów, ale w trzeciej odsłonie do walki powrócili Bułgarzy, przedłużając swoje szanse w meczu. Nie zdołali jednak odwrócić losów pojedynku, a kolejne zwycięstwo i trzy punkty dopisali do tabeli Włosi.

Włochy – Bułgaria 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)

Reprezentacja Iranu w pierwszym meczu drugiego dnia turnieju w Rosji zmierzyła się z kadrą Brazylii. Dla Brazylijczyków był to ważny mecz w perspektywie utrzymania pozycji lidera tabeli. Siatkarze Iranu nie zamierzali jednak poddawać się bez walki i mimo prowadzenie Canarinhos już 2:1, doprowadzili do tie-reaka. W nim jednak skuteczniejsi byli podopieczni trenera Renana Dal Zotto. Utrata punktu spowodowała jednak, że w tabeli ponownie znaleźli się na drugim miejscu.

Iran – Brazylia 2:3 (17:25, 25:23, 19:25, 25:21, 13:15)

Rosjanie podejmowali w drugim meczu w Ufie Chińczyków. Siatkarze Sbornej zwyciężyli po trzech setach, lecz sam wynik może być nieco mylący. W pojedynku nie zabrakło wrażeń, o czym świadczą końcówki setów zakończone minimalnymi przewagami, a największy opór Chińczycy postawili Rosjanom w trzecim secie, zakończonym grą na przewagi.

Rosja – Chiny 3:0 (25:23, 25:23, 31:29)

Reprezentacja Francji w pierwszym meczu drugiego dnia turnieju w Aix En Provence podejmowała kadrę Argentyny. Trójkolorowi od początku narzucili rywalom swój rytm gry, zwyciężając dosyć pewnie w dwóch pierwszych odsłonach. W trzecim secie do walki powrócili Argentyńczycy, przedłużając swoje szanse w meczu, lecz ostatecznie nie zdołali odwrócić jego losów. Trzy punkty padły zatem łupem Francuzów.

Francja – Argentyna 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:20)

W drugim meczu francuskiego turnieju reprezentacja Korei Południowej zmierzyła się z kadrą Serbii. Faworytem tego pojedynku byli Serbowie i nie zawiedli kibiców. Po trzech setach dopisali do tabeli kolejne zwycięstwo i trzy punkty, a największy opór Koreańczycy postawili im w drugiej odsłonie, co jednak nie wystarczyło.

Korea Południowa – Serbia 0:3 (16:25, 23:25, 19:25)

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych po porażce z kadrą Niemiec mierzyła się z Australijczykami. Siatkarze z Australii zdołali zapisać na swoim koncie tylko pierwszego seta. W kolejnych trzech partiach skuteczniejsi byli Amerykanie, dopisując do tabeli trzy punkty, i zacierając nieco złe wrażenie po porażce w pierwszy pojedynku.

Stany Zjednoczone – Australia 3:1 (20:25, 25:20, 25:15, 25:17)

Na zakończenie drugiego dnia zmagań trzeciego weekendu gospodarze turnieju w Ottawie podejmowali reprezentację Niemiec. Niemcy podbudowani zwycięstwem nad reprezentacją Stanów Zjednoczony od początku nie tracili kontroli nad meczem, zwyciężając w dwóch pierwszych partiach. W trzecim secie do walki powrócili Kanadyjczycy, przedłużając swoje szanse, ale to nie wystarczyło, aby odwrócić losy starcia.

Kanada – Niemcy 1:3 (23:25, 22:25, 25:20, 19:25)

W ostatnim meczu turnieju w Osace Japończycy podejmowali reprezentację Włoch. W tym pojedynku kibice mogli obserwować pięciosetowy pojedynek, w którym nie zabrakło wrażeń. Po trzech setach na prowadzeniu utrzymywali się Włosi, ale Japończycy odrobili stratę i doprowadzili do tie-breaka. W nim okazali się skuteczniejsi, dopisując do tabeli zwycięstwo i dwa punkty.

Japonia – Włochy 3:2 (21:25, 25:21, 23:25, 25:22 15:10)

Trzeci dzień turnieju w Ufie rozpoczął mecz reprezentacji Chin z kadrą Brazylii. Canarinhos od początku kontrolowali pojedynek, choć w trzecim secie nieco większy opór postawili Chińczycy. Nie zdołali jednak odwrócić losów pojedynku. Brazylijczycy dopisali do swojego dorobku komplet punktów, kończąc trzeci weekend zmagań na drugim miejscu w tabeli.

Chiny – Brazylia 0:3 (20:25, 19:25, 25:27)

Rosjanie na zakończenie zmagań w trzecim weekendzie Siatkarskiej Ligi Narodów podejmowali reprezentację Iranu. W tym spotkaniu nie zabrakło emocji i woli walki z obu stron siatki. Irańczycy zdołali wygrać tylko w pierwszej partii. W końcówkach pozostałych trzech więcej koncentracji zachowali gospodarze turnieju, dopisując do tabeli komplet punktów.

Rosja – Iran 3:1 (28:30, 25:23, 27:25, 25:21)

Ostatni dzień turnieju we francuskim Aix En Provence rozpoczął mecz reprezentacji Korei Południowej z kadrą Argentyny. Kontroli nad meczem od początku nie tracili Argentyńczycy, chociaż w dwóch ostatnich partiach walka trwała do samego końca.

Korea Południowa – Argentyna 0:3 (20:25, 23:25, 24:26)

Francuzi na zakończenie turnieju w swoim kraju podejmowali reprezentację Serbii. Bardziej zaciętą walkę kibice mogli obserwować w pierwszym secie zakończonym grą na przewagi. W kolejnych dwóch odsłonach wyraźnie skuteczniejsi byli Francuzi, dopisując do tabeli kolejne zwycięstwo i trzy punkty.

Francja – Serbia 3:0 (31:29, 25:16, 25:15)

Po dwóch zwycięstwach w Ottawie reprezentacja Niemiec na zakończenie turnieju zmierzyła się z kadrą Australii. Pojedynek trwał pięć setów, a zakończyli go na swoją korzyść Australijczycy. Dla podopiecznych trenera Marka Lebedewa to drugie zwycięstwo w turnieju.

Australia – Niemcy 3:2 (25:22, 18:25, 17:25, 25:18, 15:11)

Na koniec trzeciego weekendu zmagań gospodarze turnieju w Ottawie podejmowali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Kanadyjczycy zdołali zapisać na swoją korzyść jedynie pierwszą odsłonę. W drugiej partii wyraźnie grę zdominowali Amerykanie, a koncentracji nie tracili również w kolejnych w dwóch następnych odsłonach, dopisując do tabeli komplet punktów.

Kanada – Stany Zjednoczone 1:3 (25:23, 13:25, 19:25, 20:25)