Sławomir Stolc wypożyczony do Kielc

Sławomir Stolc wypożyczony do Kielc

625
0
PODZIEL SIĘ

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rok 2015 zakończy jako lider tabeli PlusLigi. Zespół z Opolszczyzny przegrał w jedenastu kolejkach tylko jedno spotkanie. Siatkarze na parkiety ligowe wrócą dopiero w połowie stycznia, a w ekipie z Kędzierzyna-Koźla zabraknie Sławomira Stolca, który został wypożyczony do Effectora Kielce.

 

Gdańsk, Kędzierzyn-Koźle i Kielce

 

Sławomir Stolc od 2012 roku bronił barw ekipy LOTOSU Trefla Gdańsk, z którym w poprzednim sezonie sięgnął po Puchar Polski, a także srebrny medal mistrzostw Polski. Po sezonie 2014/2015 22-letni przyjmujący przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Siatkarz nie miał jednak zbyt wielu okazji do gry w ekipie Ferdinando De Giorgiego. Włoski szkoleniowiec w przyjęciu stawia do tej pory na Sama Deroo oraz Kevina Tillie, a na boisku często pojawia się także Rafał Buszek. Ze względu na małą ilość szans pojawienia się na parkiecie, Sławomir Stolc podjął decyzję o zmianie klubowych barw i po wyrażeniu zgody przez sztab szkoleniowy oraz władze kędzierzyńskiego klubu, przyjmujący kolejne pięć miesięcy spędzi w drużynie Effectora Kielce.

 

 

Długi rozbieg

 

Kielecki zespół prowadzony przez Dariusza Daszkiewicza początku sezonu nie zaliczy do udanych. W pierwszych siedmiu kolejkach Effector Kielce musiał uznawać wyższość innych drużyn, a swoje pierwsze zwycięstwo odnotował dopiero w ósmej rundzie spotkań, pokonując 3:1 Indykpol AZS Olsztyn. Kielczanie zajmują aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie jedenaście punktów. Sławomir Stolc w Kielcach powinien mieć zdecydowanie więcej okazji do gry niż miał w Kędzierzynie-Koźlu, gdyż zespół opuścił ostatnio Krzysztof Wierzbowski.

 

Zobacz, co pisaliśmy ostatnio o Krzysztofie Wierzbowskim

 

W ekipie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle miejsce Sławomira Stolca zajmie natomiast Kamil Semeniuk. Młody przyjmujący do tej pory świetnie spisywał się w zespole Młodej ZAKSY, w którym zdobył między innymi pięć statuetek dla najlepszego zawodnika meczu. Kamil Semeniuk po raz pierwszy w meczowej czternastce znalazł się w ostatnim meczu z AZS-em Częstochowa.

 

 

Źródło: zaksa.pl

BRAK KOMENTARZY