Simone Parodi trenuje z kędzierzynanami

Simone Parodi trenuje z kędzierzynanami

94
0
PODZIEL SIĘ

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal nie może w pełnym składzie przygotowywać się do nadchodzących rozgrywek ligowych, co jest związane z rozgrywanym w Japonii Pucharem Świata i nieobecnością kadrowiczów. W związku z tym, w najbliższym czasie z mistrzami Polski trenował będzie Simone Parodi. 

 

Problematyczny Puchar Świata

 

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal nie mogą przygotowywać się do nadchodzących rozgrywek ligowych w pełnym składzie. Do zespołu nie dołączyli bowiem reprezentanci, którzy przebywają w Japonii na Pucharze Świata. Do tej pory plusligową drużynę w treningach wspomagali gracze I-ligowej ZAKSY Strzelce Opolskie. W kolejnym tygodniu do wspólnych treningów dołączy również Simone Parodi. Włoski przyjmujący po rozstaniu z Top Volley Latiną trenował w Trydencie, teraz chcąc utrzymać cykl szkoleniowy wesprze Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. „Simone przyjeżdża do nas na tydzień, w tym czasie będzie trenował z zespołem” – mówi nowy szkoleniowiec mistrzów Polski, Nikola Grbić.

 

 

Solidne wzmocnienie?

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle intensywnie poszukuje zastępstwa za Sama Deroo, który zdecydował się na rozwiązanie kontraktu i przyjęcie oferty z ligi rosyjskiej. W związku z tym mistrzowie Polski rozglądają się na rynku transferowym za przyjmującym, który mógłby zająć miejsce Belga. Jednym z kandydatów jest właśnie Simone Parodi, legenda włoskiej siatkówki, który ostatnio występował w Top Volley Latinie. „Włoch jest w kręgu naszych zainteresowań, prezentuje takie cechy, jakie zawsze są pożądane w drużynie. To również zawodnik doświadczony i co najważniejsze bardzo zmotywowany do pracy. Po latach walki o najwyższe cele teraz ponownie chciałby potwierdzić swoją wartość w klubie z takimi ambicjami, jak ZAKSA” – mówi Nikola Grbić.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY