Simone Parodi podpisał kontrakt z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Simone Parodi podpisał kontrakt z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

50
0
PODZIEL SIĘ

Wielokrotny reprezentant Włoch, Simone Parodi, zdecydował się na podpisanie kontraktu z aktualnym mistrzem Polski, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. „Zdecydowałem się na grę w Kędzierzynie-Koźlu ponieważ od wielu lat budowany jest tutaj bardzo mocny zespół” – zaznaczył włoski przyjmujący.

 

Po tym jak Sam Deroo zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z kędzierzyńskim zespołem, o czym pisaliśmy TUTAJ, włodarze klubu rozpoczęli poszukiwania zawodnika, który mógłby zastąpić belgijskiego przyjmującego. W ostatnim tygodniu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle trenował Simone Parodi. W czwartkowym spotkaniu z Cuprum Lubin włoski przyjmujący był jedną z wyróżniających się postaci, punktując dwadzieścia razy i utrzymując blisko 60% skuteczności w ataku. Włodarze klubu zdecydowali się na podpisanie kontraktu z Włochem, który w składzie mistrza Polski zastąpi Sama Deroo. „Po odejściu Sama Deroo zależało nam na pozyskaniu zawodnika z takim doświadczeniem. Na przyjęciu mamy raczej młodych siatkarzy, potrzebujemy więc kogoś, kto to zrównoważy i wykorzystując swoje doświadczenie w kluczowych momentach (technicznymi zagraniami  i swoją dobrą grą) będzie mógł pomóc drużynie. Myślę, że Simone Parodi jest właśnie takim siatkarzem” – dodał prezes naszego klubu.

 

Po otrzymaniu propozycji dołączenia do ekipy mistrza Polski Simone Parodi nie wahał się. „Zdecydowałem się na grę w Kędzierzynie-Koźlu ponieważ od wielu lat budowany jest tutaj bardzo mocny zespół. Już kilka lat temu stałem przed szansą gry w ZAKSIE dlatego też, kiedy propozycja pojawiła się ponownie zgodziłem się niemal natychmiast” – przyznał nasz nowy przyjmujący. W swoim bogatym dorobku Simone Parodi ma na koncie medale zdobywane w europejskich pucharach oraz tytuły mistrzowskie i jego ambicje sportowe sięgają właśnie walki o najwyższe cele. „Na moją decyzję wpłynęła możliwość gry w mocnej lidze oraz rozgrywkach Ligi Mistrzów. ZAKSA to uznana marka, ze znakomitymi zawodnikami na światowym poziomie  i świetnym trenerem. Wiem, że zespół, jaki został tutaj zbudowany jest stworzony, żeby wygrywać i nie mogę się już doczekać gry” podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

 

 

Źródło: www.zaksa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY