Simon Van De Voorde nowym środkowym Stoczni Szczecin

Simon Van De Voorde nowym środkowym Stoczni Szczecin

229
0
PODZIEL SIĘ

Klub ze Szczecina nie przestaje w zbrojeniu się przed kolejnym sezonem, pozyskując wzmocnienia na kolejnych pozycjach. Nowym środkowym Stoczni Szczecin jest Belg Simon Van De Voorde. Dla 28-letniego siatkarza to nie jest pierwsze spotkanie z PlusLigą, bowiem wcześniej występował w barwach Jastrzębskiego Węgla.

 

Powrót do Polski

 

Simon Van De Voorde nie po raz pierwszy zetknie się z PlusLigą. W sezonie 2013/2014 występował w szeregach Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz brązowy krążek w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w swojej rodzimej lidze, reprezentując kolejno kub VC Averbode (2008/2009) oraz Noliko Maaseik (2009-2013), z którym dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Belgii (2011, 2012), dwukrotnie wicemistrzostwo (2010, 2013), trzykrotnie sięgnął po Superpuchar Belgii (2009, 2011, 2012), dwukrotnie po Puchar Belgii (2010, 2012), a także w 2010 roku wywalczył z zespołem trzecie miejsce w rozgrywkach Pucharu CEV. Po rocznej przygodzie w Polsce środkowy przeniósł się do ligi włoskiej. W sezonie 2014/2015 reprezentował barwy klubu Andreoli Latina, z którym jednak nie zanotował satysfakcjonujących rezultatów i po roku przeniósł się do Itas Diatec Trentino. W tym klubie spędził dwa lata (2015-2017), zdobywając z nim srebrny medal rozgrywek Ligi Mistrzów (2016) i brązowy medal Klubowych Mistrzostw świata w tym samym roku, a w sezonie 2016/2017 zdobył z drużyną wicemistrzostwo Italii. W ostatnim sezonie Simon Van De Voorde reprezentował barwy ligi irańskiej, występując w barwach klubu Pajkan Teheran. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania.

 

Budowa silnego zespołu trwa

 

Klub Stoczni Szczecin, który przechodzi zmiany organizacyjne, ostatnimi tygodniami zaskakuje kolejnymi wzmocnieniami. Po słabym rezultacie w minionym sezonie PlusLigi szczecinianie nie ukrywają, że chcą poprawić wynik i walczyć o najwyższe cele, a w ich realizacji ma pomóc belgijski środkowy, który nie ukrywa radości związanej z nowym wyzwaniem. „Cieszę się, że dołączam do drużyny ze Szczecina i mam nadzieję, że czeka nas wspólnie bardzo udany sezon”.

 

Do tej pory włodarze klubu ze Szczecina zdecydowali się na przedłużenie kontraktów z Marcinem Wiką oraz Adrianem Mihułką. Ponadto z zespołem pożegnało się ośmiu zawodników: Michał Ruciak, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel, Justin Duff, Eemi Tervaportti oraz Dawid Murek. W ich miejsce zakontraktowano Lukaša Tichačka, Bartosza Kurka, Siimona Van De Voorde oraz Łukasza Żygadło, o czym pisaliśmy TUTAJ. Co więcej, umowę z klubem przedłużył trener Michał Gogol.

 

Źródło: www.kpsstocznia.pl / informacja własna

BRAK KOMENTARZY