Siatkarze Delecty Bydgoszcz wspierają bezpieczeństwo na drogach!

Siatkarze Delecty Bydgoszcz wspierają bezpieczeństwo na drogach!

427
0
PODZIEL SIĘ

Delecta Bydgoszcz to kolejny klub, który wziął udział w akcji „Wspieramy bezpieczeństwo na polskich drogach”. Na meczach pojawiają się wolontariusze prezentujący specjalne tuby, a po ulicach Bydgoszczy krąży „magiczny” autokar.

 

Dzięki tej akcji, w którą włączył się również bydgoski klub udało się wydrukować ponad dwieście „magicznych” tub, które przy pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy trafiły bądź trafią do przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Po ulicach Bydgoszczy krąży również autobus z twarzami i logotypami osób i instytucji, które zdecydowały się wesprzeć tę wyjątkową inicjatywę. Na meczach bydgoskiej Delecty pojawiają się wolontariusze, którzy przekonują do noszenia odblasków. Kibice otrzymują również odblaskowe naklejki – ludziki, które można przykleić do kurtki, plecaka, wózka czy samochodu. Spotkało się to z bardzo ciepłym przyjęciem kibiców, a od początku sezonu zostało rozdanych około 3000 ‚ludzików’. „Chcieliśmy w ten sposób wspólnie pokazać jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Jak bycie świadomie widocznym może wpływać na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i mamy wielką nadzieję, że damy w ten sposób przykład innym wierząc, że tego typu akcję uratują choć klika ludzkich istnień. A to będzie oznaczało, że warto było to robić” – podsumował Pan Sławomir Piotrowski.

 

Jest to kolejna inicjatywa, którą wspierają siatkarze Delecty Bydgoszcz. Dzięki ich wsparciu zdecydowanie łatwiej jest przekonać ludzi do noszenia odblasków.

 

 

Źródło: www.delectabydgoszcz.pl

 

 

Izabela Piasecka

BRAK KOMENTARZY