Siatkarska Liga Narodów przełożona!

Siatkarska Liga Narodów przełożona!

6
0
PODZIEL SIĘ

W związku z trwającą epidemią koronawirusa zarząd FIVB, po konsultacji z krajowymi federacjami, które miały uczestniczyć w Lidze Narodów, podjął decyzję o przełożeniu turnieju. Na ten moment nie znana jest dokładna data, a FIVB poinformowało że turniej zostanie rozegrany po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

 

 

 

Sytuacja z jaką obecnie przyszło nam się mierzyć jest bezprecedensowa, koronawirus szybko się rozprzestrzenia co, ze względów bezpieczeństwa, niesie za sobą wiele ograniczeń. W ostatnim czasie co raz więcej państw zakazało organizacji imprez masowych, zamknęło placówki oświatowe oraz kulturalne, a rozgrywki sportowe zostały zawieszone. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie wczoraj zarząd Polskiej Ligi Siatkówki zawiesił rozgrywki ligowe oraz podjął decyzję o przełożeniu Pucharu Polski. Przełożenie Siatkarskiej Ligi Narodów ma na celu umożliwienie kontynuowania klubowych rozgrywek. Jednak najważniejsza jest ochrona zdrowia zawodników, trenerów oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację turnieju. „Mimo iż wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wspaniałe momenty w VNL, obecna sytuacja na świecie jest bezprecedensowa i dla ochrony zdrowia i dobra naszych zawodników, oficjeli i kibiców, co jest najwyższym priorytetem FIVB, uznano że taki środek zapobiegawczy jest w najlepszym interesie wszystkich, których to dotyczy”- napisał w oświadczeniu Ary S. Graça.

 

 

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie rozegrana Siatkarska Liga Narodów, FIVB podało jednak że odbędzie się ona po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przypomnijmy, że Final Six męskiego turnieju miało zostać rozegrane we Włoszech, a  w Polsce miały odbyć się dwa turnieje fazy interkontynentalnej Siatkarskiej Ligi Narodów. W najbliższym czasie Polski Związek Piłki Siatkowej poinformuje o działaniach związanych z decyzją FIVB.

 

 

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu FIVB

 

Drodzy Przyjaciele,

w świetle trwającej epidemii koronawirusa i po uważnych konsultacjach ze wszystkimi uczestniczącymi narodowymi federacjami oraz odpowiednimi władzami, została podjęta, przy poparciu Zarząd FIVB, decyzja o przełożeniu Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Mimo iż wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wspaniałe momenty w VNL, obecna sytuacja na świecie jest bezprecedensowa i dla ochrony zdrowia i dobra naszych zawodników, oficjeli i kibiców, co jest najwyższym priorytetem FIVB, uznano że taki środek zapobiegawczy jest w najlepszym interesie wszystkich, których to dotyczy.

Decyzja o przełożeniu VNL zagwarantuje zawodnikom możliwość skupienia się na własnym zdrowiu i formie i pozwoli krajowym ligom, które musiały teraz zawiesić swoje mecze, rozegrać do końca sezony, gdy sytuacja ulegnie poprawie. FIVB patrzy oczywiście z optymizmem w przyszłość i czujemy się zobowiązani do rozegrania naszych zawodów po igrzyskach olimpijskich; będziemy też nadal ściśle z Wami współpracować, by znaleźć dla mnich odpowiedni przyszły termin.

FIVB solidaryzuje się Wami wszystkimi w tym trudnym czasie i przekazuje najszczersze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym zaistniałą sytuacją.

Ze sportowym pozdrowieniem

 Ary S. Graça F°

Prezydent FIVB

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY