Sezon plażowy coraz bliżej. Znamy terminarz CEV!

Sezon plażowy coraz bliżej. Znamy terminarz CEV!

712
0
PODZIEL SIĘ

Mimo, że wszyscy kibice żyją teraz rozgrywkami ligowymi, które wkraczają w decydującą fazę, to nieuchronnie zbliża się sezon plażowy 2015, gdzie Polska także ma swoich reprezentantów. Po raz kolejny najlepsi siatkarze plażowi zawitają do Polski, tym razem by w Mysłowicach walczyć o tytuł Mistrzów Europy do lat 22.

 

Tegoroczny sezon siatkówki plażowej rozpocznie się od trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego, który jest jednym z etapów kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2016, a termin tej fazy zawodów zaplanowany został na początek maja. W tym roku zostaną rozegrane cztery turnieje z cyklu Masters, w tym finał rozgrywany w Klagenfurcie. Kibice najlepsze pary w Europie będą mogli podziwiać również na trzech imprezach Satellite, lecz tylko w jednej z nich wystąpią mężczyźni. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku pole do popisu dostaną juniorzy, dla których przygotowano trzy turnieje (do lat 18, 20 i 22). Po raz pierwszy zostaną również rozegrane Igrzyska Europejskie .

 

 

Do Rio de Janeiro coraz bliżej…

 

Tegoroczny sezon będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na nowy turniej, czyli Igrzyska Europejskie, ale również dlatego, że najlepsze europejskie pary będą walczyć o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016. Już na początku maja zostanie rozegrana trzecia runda Pucharu Kontynentalnego, czyli jednej z możliwych dróg zapewnienia sobie biletu do Brazylii.

 

 

Młodzi walczą

 

Podobnie jak w poprzednich latach, pary juniorskie otrzymają okazję do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej. Po raz kolejny uznanie w oczach włodarzy federacji zdobyły Mysłowice, gdzie zostaną zorganizowane Mistrzostwa Europy do lat 22. Warto wspomnieć, że medalami na zawodach w tej kategorii wiekowej mogą pochwalić się polscy zawodnicy, którzy teraz całkiem nieźle radzą sobie w seniorskiej siatkówce.

 

Europejska Federacja Siatkówki zadbała również o młodszych adeptów siatkówki, organizując dla nich Mistrzostwa do lat dwudziestu i osiemnastu.

 

 

CEV Satellite coraz mniej

 

W tym sezonie kibice będą mieli mniej okazji, by śledzić zmagania swoich ulubieńców w ramach CEV Satellite, gdyż liczba turniejów została ograniczona do trzech. Warto wspomnieć, że mężczyźni będą mieli tylko jedną okazję, żeby zdobyć medal na tej imprezie.

 

 

Kto zwycięży w Klagenfurcie?

 

Finał cyklu CEV Masters zostanie zorganizowany w Klagenfurcie, i to właśnie tam toczyć będzie się najbardziej zacięta rywalizacja, pomiędzy najsilniejszymi duetami w Europie. Oprócz tego miasta, siatkarze w ramach tych rozgrywek zagoszczą w Jurmali, Baden i Biel/Bienne.

 

 

Szansa na historyczny sukces

 

Konfederacja zadbała o urozmaicenie kalendarza wprowadzając nową imprezę – Igrzyska Europejskie, które odbędą się w Baku. W turnieju, który rozgrywany będzie po raz pierwszy w historii, wezmą udział 32 najlepsze pary w Europie. O pierwszy tytuł mistrzów Igrzysk Europejskich siatkarze i siatkarki walczyć będą od 16 do 21 czerwca.

 

 

Pod spodem prezentujemy wstępny terminarz CEV

 

cev plazowa 2015

 

 

 

Autor: Olga Król

 

Źródło: www.cev.lu/informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY