Serie A: Drużyna Leona pokonuje klub Bednorza

42
0

W siódmej kolejce rundy rewanżowej fazy zasadniczej Serie A doszło do spotkania zespołów Bartosza Bednorza i Wilfredo Leona, które zakończyło się po myśli klubu z Perugii. Kolejnej porażki doznała za to drużyna Wojciecha Włodarczyka, która póki co nie ma na swoim koncie ani jednego zwycięstwa.

Sir Safety Conad Perugia w  czterech setach rozprawiła się z Azimut Leo Shoes Modeną, dopisując do swojego konta komplet punktów. Gracze z Perugii zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w polu serwisowym, gdzie posłali dwanaście asów, z czego aż pięć Aleksandar Atanasijević, gospodarze natomiast zdobyli ich trzy. W pozostałych elementach między zespołami różnice były niewielkie. W Azimut Leo Shoes Modenie najlepszym zawodnikiem był Tine Urnaut, który zdobył czternaście punków przy 46% skuteczności w ataku. Bartosz Bednorz wywalczył dla drużyny jedenaście „oczek” z czego aż trzy blokiem, utrzymując 50% jakości przyjęcia i 47% ataku. W Sir Safety Conad Perugii liderem był Aleksandar Atanasijević, który miał 27 „oczek”, Wilfredo Leon natomiast zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów.

Azimut Leo Shoes Modena – Sir Safety Conad Perugia 1:3

MVP: Wilfredo Leon

Cucine Lube Civitanova pokonała Globo Banca Popolare del Frusinate Sora w trzech setach, chociaż nie było to jednostronne widowisko. Goście zdobyli osiem punktów blokiem, o cztery więcej niż klub z Sory, w bloku natomiast skuteczniejsi byli gospodarze. Cucine Lube Civitanova była jednak zdecydowanie lepsza w ataku, gdzie miała 57% skuteczności przy 39% przeciwników. Najwięcej punktów dla Globo Banca Popolare del Frusinate Sora zdobył Dušan Petković – 18. Karol Rawiak nie pojawił się na boisku, Michał Kędzierski natomiast rozegrał całe spotkanie i zdobył dwa „oczka”. W Cucine Lube Civitanovie ciężar gry na swoje barki wziął Yoandry Leal, który zdobył piętnaście punktów a tylko  o jeden mniej dołożył Tsvetan Sokolov.

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)

MVP: Yoandry Leal

Calzedonia Verona nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Consar Ravenny, wygrywając z rywalami w trzech setach. Podopieczni trenera Nikoli Grbića zdobyli dziesięć punktów blokiem, o cztery więcej niż gospodarze, największą różnicę było jednak widać w zagrywce, gdzie posłali dziewięć asów przy dwóch gospodarzy. W Calzedonii Verona najwięcej punktów miał Stephen Boyer, który utrzymał 41% skuteczności w ataku i zdobył 16 „oczek”, a tylko o trzy mniej miał Matey Kaziyski. Liderem Consar Ravenny był Kamil Rychlicki, który zdobył osiemnaście punktów przy 44% skuteczności w ataku.

Consar Ravenna – Calzedonia Verona 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)

MVP: Matey Kaziyski

Vero Volley Monza nie zdołała nawiązać wyrównanej walki z Revivre Axopower Milano i po trzech setach uległa rywalom, którzy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w zagrywce (8 asów przy 2 rywali) i bloku. W zespole z Mediolanu najlepszym zawodnikiem był Stephen Maar, który zdobył dziewiętnaście „oczek” przy 64% skuteczności, a o trzy mniej miał Nimir Abdel-Aziz, cztery zdobywając serwisem. W Vero Volley Monzie najwięcej punktów miał Donovan Dzavoronok – 12, który miał tylko 31% skuteczności w ataku.

Vero Volley Monza – Revivre Axopower Milano 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)

MVP: Stephen Maar

Kioene Padova potrzebowała pięciu setów, by pokonać Emma Villas Sienę, chociaż w całym spotkaniu prowadziła już 2:0. Obydwie drużyny bardzo dobrze zagrały blokiem, goście tym elementem zdobyli szesnaście „oczek” (pięć Lazar Cirović, cztery Marco Volpato), goście natomiast trzynaście (cztery Cristian Savani, po trzy Yuki Ishikava i Lorenzo Cortesia). Klub ze Sieny zdobył osiem asów przy czterech gości, słabiej jednak zaprezentował się w przyjęciu. W Kioene Padovie najwięcej punktów zdobył Yacine Louati, który utrzymał 58% skuteczności w ataku. Po piętnaście „oczek” do dorobku przyjezdnej drużyny dołożyli Lazar Cirović i Maurice Torres. W Emma Villas Siebie liderem był Yuki Ishikava, który wywalczył 25 punktów, z czego trzy zagrywką.

Emma Villas Siena – Kioene Padova 2:3 (21:25, 22:25, 25:21, 25:18, 11:15)

MVP: Dragan Travica

Top Volley Latina po czterech setach pokonała Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, a ostatnia partia zakończyła się dopiero po grze na przewagi. Obydwie drużyny dobrze zagrały blokiem, w pozostałych elementach również był podobny poziom. W Top Volley Latinie najlepszym zawodnikiem był Tonček Štern, który zdobył dziewiętnaście punktów, z czego jeden zagrywką i dwa blokiem. Szesnaście „oczek” dołożył Swan Ngapeth, utrzymując 70% skuteczności w ataku. Liderem Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii był Mohamed Al Hachdadi, który zdobył 27 „oczek”, co jednak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Top Volley Latina 1:3 (20:25, 21:25, 25:20, 24:26)

MVP:

Itas Trentino bez problemów pokonał BCC Castellanę Grotte, w której występuje Wojciech Włodarczyk. Gospodarze zdominowali rywali zagrywką, gdzie zdobyli dziewięć punktów przy ani jednym gości. W pozostałych elementach między zespołami nie było jednak większych różnic. Liderem graczy z Castellany Grotte był Aidan Zinge, który zdobył piętnaście „oczek”. Wojciech Włodarczyk dołożył do dorobku zespołu siedem punktów, z czego jeden blokiem i wypracował 38% skuteczności w ataku. W Itasie Trentino szesnaście punktów zdobył Uroš Kovačević, a tylko o jeden mniej miał Aaron Russell. Srećko Lisinac zagrał tylko dwa sety, w których zdobył trzy punkty.

Itas Trentino – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

MVP: Uroš Kovačević

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne