Serie A: Cucine Lube Civitanova zagra w finale

Serie A: Cucine Lube Civitanova zagra w finale

139
0
PODZIEL SIĘ

We Włoszech w niedzielę została rozegrana czwarta kolejka spotkań półfinałowych. W tej rundzie awans do finału wywalczyła Cucine Lube Civitanova, która pokonała Azimut Modenę. Diatec Trentino natomiast przedłużyło losy rywalizacji, pokonując w trzech setach Sir Safety Conad Perugię, a decydująca batalia zostanie rozegrana w czwartek. 

 

Spotkanie Diatec Trentino i Sir Safety Conad Perugii, chociaż wyrównane, zakończyło się na korzyść gospodarzy już po trzech setach. Największą różnicę między zespołami widać było w bloku, gdzie miejscowi wywalczyli dziewięć „oczek”, z czego aż pięć miał Simone Giannelli, przy tylko trzech gości. Pozostałe elementy były na podobnym poziomie. Najlepszym zawodnikiem Diatec Trentino był Filippo Lanza, który zdobył trzynaście punktów przy 47% skuteczności w ataku. W Sir Safety Conad Perugii najwięcej, osiem punktów, wywalczyli Ivan Zaytsev, Marko Podraščanin i Aaron Russel, ale nie wystarczyło to do nawiązania walki.

 

Diatec Trentino – Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:22, 26:24, 25:23)

MVP: Simone Giannelli

 

 

Cucine Lube Civitanova w czwartym meczu przypieczętowała awans do finału, po czterech setach pokonując Azimut Modenę, chociaż niewiele brakowało do tie-breaka. We wszystkich elementach drużyny osiągnęły podobny poziom. Liderem gospodarzy był Earvin Ngapeth, który zdobył 21 punktów przy 59% skuteczności, ale nie wystarczyło to do wygranej. W Cucine Lube Civitanovie po piętnaście „oczek” mieli Taylor Sander i Tsvetan Sokolov. Warto również zwrócić uwagę na to, że Enrico Cester posłał na stronę rywali cztery asy serwisowe, w całym meczu punktując dwanaście razy.

 

Azimut Modena – Cucine Lube Civitanova 1:3 (19:25, 25:19, 20:25, 28:30)

MVP: Tsvetan Sokolov

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY