Serie A: Cucine Lube Civitanova pierwszym finalistą

Serie A: Cucine Lube Civitanova pierwszym finalistą

213
0
PODZIEL SIĘ

Włoska liga wielkimi krokami zbliża się ku rozstrzygnięciom. W czwartym półfinale poznaliśmy pierwszą drużynę, która zagra o mistrzostwo Włoch. Awans wywalczyli siatkarze Cucine Lube Civitanova. Drugiego finalistę wyłoni sobotnie spotkanie między Diatec Trentino i Sir Safety Conad Perugią – obie ekipy mają na koncie po dwa wygrane mecze.

 

 

Niezwykle zacięty bój o być albo nie być w rundzie finałowej stoczyły w środę ekipy Cucine Lube Civitanova i Azimut Modeny. Żółto-niebiescy rozpoczęli od potknięcia i pozwolili się pokonać, zdobywając tylko 15 „oczek”, ale kolejnego seta odpracowali, też nie dając rywalom przekroczyć progu 20 punktu. Kolejne partie to gra wynik za wynik – najpierw goście pokonali Modenę do 22, na co ta odpowiedziała chwilę później identycznym wynikiem na swoją korzyść. Całe spotkanie musiał rozstrzygnąć tie-break. W tym od początku brylowała Lube, która ostatecznie pewnie zwyciężyła i zameldowała się w rozgrywkach finałowych.

 

Dla obu drużyn nie był to zdecydowanie dobry dzień w zagrywce. Azimut Modena zapunktowała tylko raz, a autorem tego asa serwisowego był Maxwell Holt. Po stronie Cucine Lube Civitanovej nie było wiele lepiej – ta zdobyła zaledwie 3 „oczka”. O wiele barwniej przedstawia się sytuacja w bloku. Tu Modena uzyskała 12 punktów, a Lube o dwa więcej. W ataku proporcje również nie prezentują wielkiej różnicy w stylu gry. Modena uzyskała w tym elemencie 50%, a Lube – 55%. MVP spotkania Osmany Juantorena punktował 24 razy przy 68-procentowej skuteczności ataku.

 

 

Azimut Modena – Cucine Lube Civitanova 2-3 (15:25; 25:19; 22:25; 25:22; 10:15)

MVP: Osmany Juantorena

 

 

 

O losie Sir Safety Conad Perugii i Diatec Trentino zadecyduje dopiero ostatni półfinał. Sodowe spotkanie nie wyłoniło ostatecznego zwycięzcy – obie ekipy mają na swoim koncie po dwa wygrane mecze. Tym razem lepsza okazała się Perugia, pokonując ekipę z Trydentu w zaledwie trzech setach. Dwie pierwsze partie zakończył identyczny wynik 25:21. Ostatnia, trwająca najdłużej, partia była jednocześnie najbardziej niepewną. Od prowadzenia ponownie zaczęła Perugia, ale w końcowych piłkach na prowadzenie wyszło Trentino. To nie odebrało gospodarzom pewności siebie i na swoim boisku szybko zakończyli spotkanie.

 

Drużyny podzieliły się osiągnięciami w poszczególnych elementach gry. Sir Safety Conad Perugia zdobyła 4 punkty zagrywką, gdzie przeciwnicy zaliczyli wynik mniejszy o jeden punkt. Podobną sytuację można zaobserwować w przypadku bloku, tym razem na rzecz Diatec Trentino, które zapunktowało 7 razy, a przeciwnicy 6. Bardzo wyraźną różnicę można natomiast odnotować w ataku. To był zdecydowanie dzień Perugii, która przekroczyła próg 60%, natomiast Trentino osiągnęło zaledwie 47%. To był dobry dzień na najlepszego zawodnika meczu. Aleksandar Atanasijević przyniósł swojej ekipie 22 „oczka” w tym 3 asy serwisowe, a wszystko to przy 59-procentowej skuteczności ataku.

 

 

Sir Safety Conad Perugia – Diatec Trentino 3-0 (25:21; 25:21; 25:23)

MVP: Aleksandar Atanasijević

 

 

 

 

Źródło: legavolley.it/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY