Sergey Shlyapnikov nie poprowadzi już Rosjan

Sergey Shlyapnikov nie poprowadzi już Rosjan

33
0
PODZIEL SIĘ

Rosyjska Federacja poinformowała o zmianie na stanowisku trenera reprezentacji kraju w siatkówce halowej mężczyzn. Z funkcją pierwszego szkoleniowca pożegnał się Sergey Shlyapnikov, ale pozostanie on przy siatkówce i będzie odpowiedzialny za stworzenie długoterminowego planu przygotowującego Rosjan do mistrzostw świata w 2022 roku.

 

Współpracę z reprezentacją narodową Sergey Shlyapnikov rozpoczął w 2017 roku kiedy na stanowisku selekcjonera zastąpił Vladmira Alekno. Zmiana trenera miała dać ówcześnie impuls do zmian, a dla Sergey’a Shlyapnikova była dużą szansą, ponieważ do 2017 roku pracował głównie z reprezentacjami juniorskimi i młodzieżowymi. Pod wodzą Sergey’a Shlyapnikova reprezentacja Rosji wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy, które zostały rozegrane w 2017 roku w Polsce oraz złoty medal pierwszej edycji Narodów. Podczas wrześniowych Mistrzostwach Świata, rozgrywanych we Włoszech i w Bułgarii, Rosjanie stawiani byli w roli pretendentów do walki o medale, ale w trzeciej fazie siatkarskich mistrzostw świata przegrali swoje mecze przeciwko Brazylii oraz drużynie Stanów Zjednoczonych i udział w turnieju zakończyli ostatecznie na piątym miejscu. Na swoim ostatnim posiedzeniu zarząd Rosyjskiej Federacji zdecydował o zmianie trenera.

 

Sergey Shlyapnikov będzie kontynuował współpracę z pierwszą reprezentacją Rosji jako szef programu szkoleniowego, który będzie przygotowywał drużynę do Mistrzostw Świata w 2022 roku. „Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej zaproponowała byłemu trenerowi kadry kierowanie długoterminowym programem treningowym rosyjskiej reprezentacji męskiej na mistrzostwa świata w 2022 roku. Shlyapnikov zgodził się. Prezydium zaakceptowało przeniesienie ze stanowiska głównego trenera na stanowisko szefa programu szkoleniowego dla rosyjskiej reprezentacji męskiej na mistrzostwa świata 2022”- powiedział prezes, Stanislav Shevchenko. Projekt jakim będzie kierował Sergey Shlyapnikov obejmie różne aspekty treningowe oraz organizacyjne. Program szkoleniowy obejmie zarówno zespoły młodzieżowe jak i seniorskie.

 

Na razie nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Sergey’a Shlyapnikova, ale została już powołana rada ekspertów WVF, która do 1 marca ma przedstawić listę kandydatów na stanowisko pierwszego trenera.

 

 

Źródło: volley.ru/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY