Serbowie sparowali ze Słoweńcami. Dwa zwycięstwa podopiecznych Kovača

Serbowie sparowali ze Słoweńcami. Dwa zwycięstwa podopiecznych Kovača

32
0
PODZIEL SIĘ

Słoweńcy i Serbowie w ramach przygotowań do mistrzostw Europy rozegrali ze sobą dwa pojedynki kontrolne. Obaj trenerze mieli okazję do przetestowania wszystkich zawodników i sprawdzenia ich w warunkach meczowych. Spotkania te były zacięte i zakończyły się wygraną podopiecznych trenera Slobodana Kovača.

 

Pierwsze spotkanie kontrolne pomiędzy Słoweńcami a Serbami było bardzo zacięte. Premierowa odsłona rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi na korzyść gospodarzy (31:29). W kolejnej partii lepsi okazali się jednak przyjezdni (25:22). W trzecim secie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść reprezentantów Słowenii (25:20). Podopieczni trenera Slobodana Kovača wrócili do swojej gry w czwartej odsłonie, którą wygrali i doprowadzili do tie-breaka, w którym okazali się lepsi i zwyciężyli w całym meczu 3:2. Serbowie byli wyraźnie lepsi od rywali w bloku (16:9) oraz w ataku.

 

W meczu tym wiodącą postacią w słoweńskiej drużynie był Tonček Štern, który zdobył dwadzieścia trzy punkty. Atakujący skończył szesnaście na trzydzieści cztery posłane do niego piłki, co dało mu 47% skuteczności w tym elemencie. Štern do swojego dorobku dołożył jeszcze pięć punktowych bloków i dwa asy serwisowe. Po drugiej stronie siatki najwięcej „oczek” dla swojego zespołu zdobył Aleksandar Atanasijević (dwadzieścia sześć). Serb skończył dwadzieścia dwie na trzydzieści osiem posłanych do niego piłek, co dało mu 58 skuteczności w ataku. Ponadto Atanasijević trzy razy punktował bezpośrednio z zagrywki oraz raz zatrzymał rywali blokiem. Równie dobrze spisał się Uroš Kovačević, który zdobył dwadzieścia trzy „oczka” w tym dziewiętnaście atakiem, trzy blokiem i jeden zagrywką. Najwięcej razy przeciwników blokiem zatrzymał jednak Srećko Lisinac (cztery).

 

Serbia – Słowenia 3:2 (29:31, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13)

 

 

Kolejny mecz również zakończył się wygraną Serbów. Podopieczni trenera Slobodana Kovača wygrali trzy pierwsze partie, ale szkoleniowcy zdecydowali się na rozegranie dodatkowego seta, w którym wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 25:14. W tym spotkaniu obaj selekcjonerzy bardzo dużo rotowali składem, dając szansę na grę prawie wszystkim swoim zawodnikom. W starciu tym oba zespoły po dziesięć razy zatrzymywały rywali blokiem oraz w podobny sposób zaprezentowały się w polu serwisowym, przyjęciu oraz ataku.

 

W reprezentacji Słowenii najwięcej punktów dla swojego zespołu zdobył Tine Urnaut (piętnaście w tym trzy bezpośrednio z zagrywki). Równie dobrze poradził sobie Mitja Gasparini (trzynaście w tym dwa bezpośrednio z zagrywki). Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym zawodnikiem był Dražen Luburić, który zdobył dwanaście „oczek” w tym jeden blokiem i dwa zagrywką.

 

Serbia – Słowenia 3:1 (25:23, 25:22, 25:22, 14:25)

 

 

 

Źródło: www.ossrb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY