Sebastián Solé: „Musimy dalej ciężko pracować”

Sebastián Solé: „Musimy dalej ciężko pracować”

1019
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentanci Argentyny w swoim ostatnim spotkaniu fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich zmierzyli się z Egiptem. Od początku do końca starcia podopieczni Julio Velasco kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, wygrywając w trzech setach. Dzięki temu zwycięstwu Argentyńczycy zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

 

Zwycięstwo, które dało pierwsze miejsce

 

Argentyńscy zawodnicy w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyli się ze znacznie niżej notowanymi rywalami. Mimo tego, potrafili się zmotywować na ten pojedynek i wygrali go w trzech setach. Kapitan Argentyńczyków po meczu powiedział, że spotkanie to nie było łatwe, dlatego zwycięstwo cieszy ogromnie. „To był ciężki mecz, ale my graliśmy dobrze we wszystkich elementach. Mieliśmy pewne problemy w trzecim secie, ponieważ nie mogliśmy przełamać Egiptu. Atakujący Egiptu jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale w końcu to my wygraliśmy. Cieszymy się tą chwilą” – podkreślił Luciano De Cecco, który zdaje sobie sprawę z tego, że w ćwierćfinale czeka ich trudne spotkanie, dlatego ważne jest dobre przygotowanie. „Musimy tylko trochę odpocząć i przygotować się do ćwierćfinału”  – dodał rozgrywający. Podobnego zdania jest Sebastián Solé: „Byliśmy bardzo zmotywowani, aby wygrać ten mecz i jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki dzisiaj zagraliśmy. Blokowaliśmy i atakowaliśmy dzisiaj fantastycznie. W ćwierćfinale trafimy na trudnego przeciwnika, więc musimy dalej ciężko pracować”.

 

Zobaczcie, jak przebiegał mecz Argentyna – Egipt

 

Argentyńczycy w fazie grupowej przegrali tylko jedno spotkanie z Polską. Na tak dobrą postawę reprezentantów Argentyny wpływ ma wiele czynników, o czym mówi Luciano De Cecco: „Wszystko w tym cyklu olimpijskich pracuje jak trzeba – zawodnicy, trenerzy, a zwłaszcza nasi fani. Jesteśmy zadowoleni z wyników tutaj i jesteśmy szczęśliwi, że nasi kibice są tu dla nas. Mamy w Rio słabsze i lepsze momenty, ale nasi kibice są zawsze, by nas dopingować. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że są częścią tego. Pielęgnujemy każdy moment i każdy punkt na tym turnieju”.

 

 

Egipt wraca do domu z jednym zwycięstwem

 

Reprezentacja Egiptu może czuć niedosyt po tych Igrzyskach Olimpijskich. Egipcjanie w fazie grupowej zdołali wygrać tylko z Kubańczykami, a w pozostałych meczach prezentowali się poniżej oczekiwań, tak również było w starciu z Argentyńczykami. „Zaczęliśmy ten mecz bardzo źle. Jesteśmy zdenerwowani, że nie byliśmy w stanie grać jak równy z równym. Wychodząc na ten mecz, musiałem motywować graczy, ponieważ nie mogliśmy przezwyciężyć tego uczucia. Mieliśmy pewne problemy w tym turnieju z powodu urazów, nawet Saleh ma kontuzję ramienia. Nie miałem więc dużego pola manewru, jeśli chodzi o wykorzystanie zawodników” – powiedział po meczu trener Egiptu Sherif El Shemerly.

 

 

 

Źródło: rio2016.fivb.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY