SARS-CoV-2 w Jastrzębskim Węglu

SARS-CoV-2 w Jastrzębskim Węglu

3
0
PODZIEL SIĘ

Jak poinformowali włodarze Jastrzębskiego Węgla w ostatnich dniach przeprowadzone zostały testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników oraz sztabu szkoleniowego, a otrzymane wyniki dały sześć pozytywnych przypadków. Zarówno zawodnicy jak i kadra trenerska oczekują na dalsze instrukcje od właściwych organów.

 

 

W miniony poniedziałek, tj. 16 listopada, jeden z zawodników Jastrzębskiego Węgla zaczął zgłaszać niepokojące objawy, które mogły świadczyć o wystąpieniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W kolejnych krokach na testy RT-PCR została skierowana cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym,  a ostatecznie zakażenie wykryto u zawodnika zgłaszającego objawy oraz u pięciu innych graczy. Obecnie treningi Jastrzębskiego Węgla zostały zawieszone, a drużyna poddała się samoizolacji. „Cała drużyna i kadra trenerska zostali już poddani samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z Sanepidu. Jednocześnie informujemy, że osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie. Pragniemy podkreślić, że sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu do zaleceń lekarzy i specjalistów oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Nasz Klub wdrożył również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, ale i w codziennym funkcjonowaniu Klubu” – czytamy w oficjalnym komunikacie Jastrzębskiego Węgla. Włodarze klubu pozostają w kontakcie z Polską Ligą Siatkówki oraz właściwą Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, a o kolejnych krokach klub będzie informował na bieżąco.

 

 

Warto dodać, że jastrzębianie już kilka tygodni temu zmuszeni byli poddać się kwarantannie, a po powrocie na ligowe parkiety prezentowali dobrą dyspozycję umacniając się tym samym na drugim miejscu w ligowej tabeli. Dodatkowo w minionym tygodniu Jastrzębski Węgiel wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a turniej kwalifikacyjny rozgrywany był w Rumunii.

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY