Sada Cruzeiro ponownie zagra w Polsce

Sada Cruzeiro ponownie zagra w Polsce

181
0
PODZIEL SIĘ

Sada Cruzeiro po raz kolejny wywalczyła sobie awans do Klubowych Mistrzostw Świata, które ponownie będą rozgrywane w Polsce. Siatkarze prowadzeni przez trenera Marcelo Mendeza wywalczyli mistrzostwo Ameryki Południowej i tym samym dołączają do Zenitu Kazań jako drugi uczestnik polskiego turnieju. 

 

W miniony weekend zostały rozegrane mistrzostwa Ameryki Południowej, w których zawodnicy Sady Cruzeiro byli nie do pokonania. Podczas czterech spotkań siatkarze prowadzeni przez Marcelo Mendeza stracili tylko jednego seta i pewnie wygrali cały turniej. Dzięki temu zwycięstwu Sada Cruzeiro wywalczyła sobie kwalifikację do Klubowych Mistrzostw Świata, które ponownie odbędą się w Polsce. W zeszłym roku brazylijski klub stracił tytuł najlepszej drużyny świata na rzecz Zenitu Kazań, teraz będzie miał okazję go odzyskać.

 

Dla Sady Cruzeiro jest to już piąte mistrzostwo Ameryki Południowej, trzecie zdobyte z rzędu, co powoduje, że zostali rekordzistami. Siatkarze Marcelo Mendeza nie ukrywają, że wywalczenie kwalifikacji do kolejnej edycji Klubowych Mistrzostw Świata jest dla nich dużą radością, ponieważ zeszłoroczny powrót z Polski bez tytułu był dla nich bolesny. Teraz w graczach jest jednak dodatkowa motywacja, jaką daje walka o odzyskanie miana najlepszej drużyny świata. „Nasz klub nigdy nie przestał się rozwijać i doskonalić z każdym kolejnym sezonem. To jest właśnie powód z jakiego wygraliśmy tak dużo w Brazylii, Ameryce Południowej i na świecie” – mówił prezes Vittorio Medioli. Zawodnicy są już jednak myślami przy kolejnym wyzwaniu, jaki czeka klub jeszcze w tym roku, czyli Klubowych Mistrzostwach Świata. „Polska na nas czeka. Myślę, że to będzie bardzo fajne zagrać w kolejnej edycji tego turnieju, bo to jeden z naszych celów. Wcześniej jednak musimy dokończyć ten sezon i skoncentrować się na lidze” – mówił Robertlandy Simon, który został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw Ameryki Południowej.

 

Sada Cruzeiro jest już drugim znanym uczestnikiem Klubowych Mistrzostw Świata ponownie rozgrywanych w Polsce. Jako ubiegłoroczny zwycięzca turnieju miejsce w zawodach ma już Zenit Kazań.

 

 

 

Źródło: informacja własna/sadacruzeiro.br

BRAK KOMENTARZY