Rzeszowianie przygotowują się do nowego sezonu

Rzeszowianie przygotowują się do nowego sezonu

98
0
PODZIEL SIĘ

Asseco Resovia Rzeszów to kolejny zespół, który rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Na początek rzeszowianie przeszli szczegółowe badania, zaś we wtorkowe popołudnie odbyli pierwszy trening w siłowni. W przygotowaniach podczas nieobecności kadrowiczów drużynie pomagają zawodnicy AKS-u Rzeszów.

 

Koniec wakacji – czas do pracy

 

W poniedziałek siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zakończyli wakacyjny wypoczynek i rozpoczęli okres przygotowawczy przed sezonem 2018/2019. W pierwszej kolejności siatkarze rzeszowskiej drużyny przeszli wszystkie podstawowe badania w Podkarpackim Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpahia. We wtorek natomiast podopieczni trenera Andrzeja Kowala pod okiem sponsora technicznego Olimp Sport Nutrition poddali się testom w pracowni wysiłkowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego. Tego samego dnia po południu spotkali się już podczas zajęć w siłowni z trenerem przygotowania fizycznego, Sebastiano Chittolinim. Od środy natomiast rzeszowianie rozpoczęli przygotowania w cyklu dwóch jednostek treningowych dziennie – w godzinach porannych zajęcia będą odbywali na basenie lub w siłowni, zaś w godzinach popołudniowych w hali Podpromie.

 

 

Niepełny skład uzupełniony

 

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przystąpili do przygotowań w nieco okrojonym składzie. Szkoleniowiec ma do dyspozycji dziesięciu graczy: Rafała Buszka, Dawida Dryję, Jakuba Jarosza, Bartłomieja Lemańskiego, Mateusza Masłowskiego, Mateusza Mikę, Marcina Możdżonka, Łukasza Perłowskiego, Rafaela Redwitza i Nicolasa Szerszenia. Ta grupa zawodników została uzupełniona o trzech siatkarzy AKS-u Rzeszów: Macieja Czyrka, Mikołaja Olejnika i Jakuba Wilkowskiego, którzy będą pomagali kadrze Asseco Resovii w okresie przygotowawczym. Przypomnijmy, że nieobecni gracze Damian Schulz, Luke Perry, Thibault Rossard, Kawika Shoji i David Smith przygotowują się wraz ze swoimi zespołami narodowymi do wrześniowych mistrzostw świata.

 

 

Będzie trening i będzie sprawdzian

 

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przez najbliższe tygodnie będą budować formę i doskonalić poszczególne elementy siatkarskiego rzemiosła. Na przełomie sierpnia i września nie zabraknie także okazji, aby zawodnicy zweryfikowali swoją pracę treningową. 31 sierpnia rozegrają mecz towarzyski z ekipą GKS-u Katowice, dwa tygodnie później wezmą udział w turnieju we Lwowie, następnie 20 września zmierzą się z zespołem Cerradu Czarnych Radom w Lublinie, zaś pod koniec miesiąca zagrają dwumecz z Jastrzębskim Węglem – jeden mecz odbędzie się w Leżajsku, drugi w Rzeszowie. Meczów kontrolnych nie zabraknie także tuż przed startem sezonu. Na początku października podopieczni trenera Andrzeja Kowala wezmą udział w turnieju o Puchar Prezydenta Krosna, zaś w pierwszy weekend miesiąca rozegrają wewnętrzny mecz w Rzeszowie.

 

 

 

Źródło: www.assecoresovia.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY