Ryley Barnes przenosi się z Rosji do Włoch

Ryley Barnes przenosi się z Rosji do Włoch

124
0
PODZIEL SIĘ

Ryley Barnes jest kolejnym Kanadyjczykiem, który zdecydował się na spróbowanie swoich sił w lidze włoskiej. Kanadyjski przyjmujący po sezonie spędzonym w rosyjskim Uralu Ufa postanowił dołączyć do Cucine Lube Civitanovy, wicemistrza kraju z poprzednich rozgrywek, podpisując z klubem roczną umowę.

 

Liga włoska kolejnym przystankiem

 

Ryley Barnes w latach 2011-2016 występował w lidze akademickiej, broniąc barw kanadyjskiego uniwersytetu w Albercie. Przyjmujący podczas gry w ojczyźnie zdobył wiele tytułów i indywidualnych wyróżnień, co spowodowało, że zaczęły się nim interesować europejskie kluby oraz selekcjonerzy reprezentacji. W 2016 roku Ryley Barnes podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, decydując się na grę dla francuskiego Tours VB. Już pierwszy rok okazał się dla Kanadyjczyka niezwykle udany, ponieważ nie dość, że na stałe zagościł w wyjściowej szóstce zespołu, to wywalczył z nim Puchar CEV. Również w reprezentacji Kanady Barnes otrzymywał wiele szans, szczególnie podczas nieobecności Johna Gordona Perrina. Przed rozgrywkami 2017/2017 przyjmujący postanowił spróbować swoich sił w lidze rosyjskiej, gdzie wybrał ofertę Uralu Ufa. Po sezonie spędzonym w Rosji siatkarz zdecydował się na kolejną zmianę i tym razem jego wybór padł na włoski klub, wicemistrza kraju, Cucine Lube Civitanovę. „Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do gry w Cucine Lube Civitanovie. Dla mnie jest to wspaniała okazja do reprezentowania mocnego klubu z niesamowitymi zawodnikami. Nie mogę się również doczekać pracy z trenerem Giampaolo Medeim, który pomoże mi się rozwinąć” – mówi Barnes.

 

 

Wrócić na tron 

 

Cucine Lube Civitanova przed rozgrywkami 2018/2019 kontraktuje nowych zawodników, by walczyć o odzyskanie Scudetto. Nowym graczem klubu został libero Fabio Balaso, który zastąpił Jenię Grebennikova, w miejsce Micah Christensona zakontraktowano natomiast Bruno Rezende, o czym pisaliśmy TUTAJ. Nowy kontrakt podpisał za to lider drużyny, Tsvetan Sokolov, który niedawno przeszedł operację i obecnie wraca do pełni sił. Do zespołu dołączyli także środkowy Enrico Diamanti oraz libero Andrea Marchisio. Na czele Cucine Lube Civitanovy nadal będzie stał trener Giampaolo Medei, przedłużono również kontrakt z Enrico Cesterem, który będzie obowiązywał do 2021 roku. Największym transferem klubu jest jednak pozyskanie kubańskiego przyjmującego Yoandry Leala.

 

 

 

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY