Ruben Schott nowym przyjmującym Trefla Gdańsk

Ruben Schott nowym przyjmującym Trefla Gdańsk

212
0
PODZIEL SIĘ

Trefl Gdańsk cały czas jeszcze zbroi się przed kolejnym sezonem. Nowym graczem klubu z Gdańska został niemiecki przyjmujący Ruben Schott, który w sezonie 2016/2017 wywalczył mistrzostwo Niemiec, a ostatnio występował w barwach włoskiego Revivre Milano. Ponadto w 2017 roku z kadrą Niemiec sięgnął po srebrny medal mistrzostw Europy. W klubie z Gdańska podpisał roczny kontrakt.

 

Z Niemiec przez ziemię włoską do Polski

 

Ruben Schott to kolejny reprezentant Niemiec, który zdecydował się rozwijać swoje umiejętności w PlusLidze. Młody przyjmujący przygodę z siatkówką rozpoczynał w klubie Berlin Recycling Volleys, w którym występował aż trzykrotnie (2008-2010, 2013/2014, 2015/2017). W międzyczasie zasilał takie zespoły jak VC Olympia (2010-2013) i CV Mitteldeutschland (2014/2015). W ostatnim sezonie, w którym reprezentował barwy niemieckiej BundesLigi, wywalczył mistrzostwo kraju z zespołem z Berlina (to był trzeci złoty medal w tych barwach – wcześniej 2014 i 2016). Z tą ekipą w 2016 roku sięgnął po Puchar Niemiec, a także zwyciężył w rozgrywkach o Puchar CEV. Ponadto ma na swoim koncie nagrody dla MVP Pucharu oraz Superpucharu Niemiec 2016.

 

Po trzecim mistrzostwie Niemiec nadszedł czas na spróbowanie swoich sił poza granicami swojego kraju. Związał się z zespołem Revivre Milano, z którym jednak nie odnotował satysfakcjonujących wyników. Teraz nadszedł czas na wyzwania w Polsce. Od przyszłego sezonu Niemiec będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk, który w minionym sezonie wywalczył brązowy medal mistrzostw kraju. Ruben Schott ma na swoim koncie także sukcesy reprezentacyjne. W ubiegłym roku wspólnie z kadrą Niemiec wywalczył srebrny medal rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy.

 

Wielkie wyzwania

 

Niemiecki siatkarz w nadchodzącym sezonie będzie miał kolejne duże wyzwania. Razem z zespołem z Gdańska będzie walczył o jak najwyższe cele nie tylko w PlusLidze, ale także w rozgrywkach Ligi Mistrzów, do której kwalifikację dał drużynie brązowy medal. „To bardzo młody gracz, ale już z dużym doświadczeniem, a także idealnie wpisujący się w kierunek, który obraliśmy przy transferach na sezon 2018/2019, by zbudować skład z zawodników perspektywicznych, którzy mogą się tutaj mocno rozwinąć’ – ocenił trenerAndrea Anastasi. Szkoleniowiec zaznaczył przy tym, że Ruben Schott to trzeci obok Marcina Janusza i Macieja Muzaja gracz z rocznika 1994 w szeregach zespołu na najbliższe rozgrywki ligowe.

 

Radości z dołączenia do tej drużny nie ukrywał również sam Niemiec, podkreślając świadomość wysokiej renomy Trefla Gdańsk: „Cieszę się też z możliwości pracy z trenerem Anastasim – to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który na swoim koncie ma już wiele medali i trofeów. Chciałbym zrobić przy nim kolejny krok w przód w mojej karierze, a także przyczynić się do kolejnego sukcesu – zarówno na jego koncie, jak i klubu oraz oczywiście moim”.

 

Źródło: www.treflgdansk.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY