Robert Kaźmierczak dołączył do sztabu reprezentacji Belgii

Robert Kaźmierczak dołączył do sztabu reprezentacji Belgii

144
0
PODZIEL SIĘ

Robert Kaźmierczak został statystykiem w reprezentacji Belgii, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Podjęcie tego nowego wyzwania i dołączenie do sztabu belgijskiej drużyny nastąpiło za zgodą zarządu klubu z Bełchatowa. Kaźmierczak w reprezentacji Belgii ponownie pracował będzie z Vitalem Heynenem.

 

Nowe doświadczenie

 

PGE Skra Bełchatów przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi rozpoczęła kilka dni temu. Sztab szkoleniowy wicemistrzów Polski nie będzie mógł w tym okresie liczyć na Roberta Kaźmierczaka, który został statystykiem reprezentacji Belgii. „Propozycja współpracy z reprezentacją Belgii spłynęła całkiem niedawno. Jej trener Vital Heynen jest mi znany, wspólnie pracowaliśmy przez półtora roku w Bydgoszczy” – informuje Robert Kaźmierczak. Jak zaznacza statystyk PGE Skry, ofertę współpracy z belgijską drużyną zaoferował mu Vital Heynen, z którym miał okazję pracować w Bydgoszczy. Po zgodzie zarządu PGE Skry Bełchatów Robert Kaźmierczak postanowił dołączyć do sztabu szkoleniowego reprezentacji Belgii i sprawdzić się w nowej roli i w nowym środowisku. Pierwszym sprawdzianem będą mecze kontrolne, które Belgowie rozegrają w Bułgarii. Robert Kaźmierczak na lotnisku spotkał się z drużyną, z którą udał się do Warny. Tam Belgowie rozegrają dwa sparingi z Bułgarami.

 

 

Zgoda PGE Skry

 

Robert Kaźmierczak nadal związany jest z PGE Skrą Bełchatów, która przygotowuje się do sezonu ligowego. Statystyk zapewnia jednak, że jego nowa rola nie wpłynie na pracę z bełchatowską drużyną: „Nie ma tutaj żadnego zagrożenia. W klubie jest Dominik Posmyk, nowy kierownik drużny, który w zeszłym sezonie był drugim statystykiem i z którym wspólnie pracowaliśmy. Bez problemu pomoże trenerowi pod moją nieobecność. Również mam to szczęście, że nie ma mnie w okresie, kiedy akurat nie gramy sparingów. Nasze mecze zaczynają się dopiero 6-7 września. Przez ten czas będziemy „na łączach”. Statystyk otrzymał od zarządu klubu zielone światło i postanowił sprawdzić się w nowym środowisku.

 

Reprezentacja Belgii na mistrzostwach Europy zagra w grupie D, która swoje mecze rozgrywać będzie w Katowicach. Pierwszym rywalem Belgów będą Francuzi, więc już na samym początku belgijskich graczy czeka ciężki mecz. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z drużyną Turcji, a w ostatnim meczu fazy grupowej zagrają z reprezentacją Holandii.

 

 

 

Źródło: www.skra.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY