Robbert Andringa zostaje w Olsztynie

Robbert Andringa zostaje w Olsztynie

312
0
PODZIEL SIĘ

Indykpol AZS Olsztyn jest w trakcie budowania składu na kolejny sezon, a jego włodarze już teraz z całych sił starają się utrzymać w zespole kluczowych zawodników. Na przedłużenie umowy z olsztyńskim klubem zdecydował się kolejny gracz, tym razem kontrakt przedłużył holenderski przyjmujący, Robbert Andringa. 

 

Polska da się lubić

 

Robbert Andringa profesjonalną karierę rozpoczął w 2008 roku kiedy dołączył do AB Groningen/Lycurgus, a już rok później na konto siatkarza powędrował pierwszy medal, brąz mistrzostw Holandii. W sezonie 2008/2009 zawodnik powtórzył ten rezultat, a następnie wywalczył dwa wicemistrzostwa kraju, w 2010 i 2011 roku. W rozgrywkach 2013/2014 Robbert Andringa zdecydował się na opuszczenie ojczyzny i na kolejne trzy sezony przeniósł się do Belgii, gdzie podpisał umowę z VC Euphony Asse-Lennik. Podczas pobytu w lidze belgijskiej przyjmujący wywalczył Puchar oraz Superpuchar, a także wicemistrzostwo kraju. Rozgrywki 2016/2017 siatkarz spędził we francuskiej Ligue A, reprezentując barwy dla Stade Poitiers. Dla Holendra ostatni rok we Francji był bardzo udany, gdyż zajął 20. miejsce w rankingu najlepiej atakujących i piąte wśród przyjmujących. Od sezonu 2017/2018 Robbert Andringa występuje w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, z którym początkowo związał się rocznym kontraktem. Przyjmujący dobrze odnalazł się w olsztyńskiej drużynie i jest stabilnym punktem zespołu w defensywie. Siatkarz do tej pory wywalczył 248 punktów, z czego czterdzieści zdobył blokiem. Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek 2017/2018 Robbert Andringa postanowił przedłużyć kontrakt z Indykpolem AZS-em Olsztyn na kolejny rok, o czym poinformował dzisiaj na antenie radia uwmfm. „Chcę nadal grać w jednej z najlepszej z lig świata, w czołowym zespole i dlatego podpisałem nowy kontrakt z olsztyńskim klubem. Negocjacje nie były długie, bo obydwie strony szybko doszły do porozumienia” – powiedział Andringa. Zadowolenia z przedłużonej umowy nie kryje również Tomasz Jankowski, Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. „Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna” – mówi Tomasz Jankowski i dodaje: „Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn”.

 

Jeszcze w tym sezonie olsztynian czekają ważne mecze, w których kluczowa może okazać się właśnie pomoc Robberta Andringi. Pewne jest również to, że w kolejnym sezonie drużynę prowadził będzie trener Roberto Santilli, o czym pisaliśmy TUTAJ. W drużynie zostaną również atakujący Jan Hadrava oraz doświadczony rozgrywający Paweł Woicki. Ostatnio nową umowę z drużyną podpisał również libero Michał Żurek, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY