Reprezentant Polski juniorów zagra w Stoczni Szczecin

Reprezentant Polski juniorów zagra w Stoczni Szczecin

168
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentant Polski juniorów, Bartosz Firszt, swoją przygodę z siatkówką klubową na najwyższym szczeblu rozpocznie w Stoczni Szczecin. W narodowych barwach wystąpił między innymi podczas lipcowych mistrzostw Europy U-20 w Belgii i Holandii, gdzie podopieczni trenera Mariusza Sordyla zajęli ostatecznie szóste miejsce.

 

Bartosz Firszt swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał dziesięć lat temu. Przygodę z dyscypliną rozpoczął w MUKS Huraganie Wołomin, później przeniósł się do KS Metro Warszawa, gdzie spędzał kolejne sezony. W koszulce tej ekipy w kwietniu 2018 roku sięgnął po swój największy dotychczasowy sukces i wywalczył srebrny medal juniorskich mistrzostw Polski. Wówczas został on wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

 

Mierzący 198 cm wzrostu zawodnik, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Spała, został także kapitanem juniorskiej reprezentacji Polski. W barwach narodowych wystąpił między innymi podczas lipcowych mistrzostw Europy U-20, które były rozgrywane w Belgii i Holandii, gdzie polska kadra zajęła ostatecznie szóste miejsce. Swoją przygodę z siatkówką klubową na najwyższym szczeblu Bartosz Firszt zdecydował się rozpocząć w Stoczni Szczecin. „Bardzo się cieszę, że swój pierwszy seniorski sezon spędzę właśnie w drużynie Stoczni. Taki wybór zapewnia mi możliwość rozwoju i szansę na pracę ze świetnymi trenerami oraz zawodnikami światowej klasy. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy ustalony cel i uda nam się zbudować prawdziwą drużynę” – powiedział młody przyjmujący po podpisaniu kontraktu.

 

 

Skład na medal?

 

Do tej pory włodarze klubu ze Szczecina zdecydowali się na przedłużenie kontraktów z Marcinem Wiką, Adrianem Mihułką oraz Januszem Gałązką. Ponadto z zespołem pożegnało się ośmiu zawodników: Michał Ruciak, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel, Justin Duff, Eemi Tervaportti oraz Dawid Murek. W ich miejsce zakontraktowano Lukaša Tichačka, Bartosza Kurka, który o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Bartłomiejem Kluthem, Nicholasa Hoaga, Matey’a Kaziyskiego, Simona Van De Voorde, Łukasza Żygadło oraz Nikolaya Pencheva, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Warto zaznaczyć, że umowę z klubem przedłużył także trener Michał Gogol, a dyrektorem sportowym Stoczni Szczecin został Radostin Stoychev, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/informacja własna

BRAK KOMENTARZY