Reprezentacja Słowacji zagra na Mistrzostwach Europy 2015

Reprezentacja Słowacji zagra na Mistrzostwach Europy 2015

405
0
PODZIEL SIĘ

Słowacy nie mieli sobie równych w drugim turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy. Wygrali spotkania z Estonią, Węgrami oraz Grecją i tym samym po raz ósmy zapewnili sobie udział w mistrzostwach Starego Kontynentu.

 

Turniej w Grecji okazał się dla Słowaków szczęśliwy, ponieważ w każdym ze spotkań zainkasowali po trzy punkty. Pokonali  Estonię 3:0, Węgry 3:1 i Grecję 3:0. Zwłaszcza ostatnie zwycięstwo przyniosło naszym sąsiadom wiele radości, bowiem w zeszłotygodniowym turnieju w Popradzie Słowacy ulegli jedynie Grekom.

 

Swojej radości z wygranej nad Grecją nie krył trener reprezentacji Słowacji, Flavio Gulinelli: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że udało nam się wygrać. Może to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu, bo czuliśmy dużą presję, zwłaszcza w pierwszym secie. Przed rozpoczęciem meczu powiedziałem moim zawodnikom, że naszym celem jest zwycięstwo 3:0, ponieważ u siebie w Popradzie przegraliśmy w takim samym stosunku punktowym, choć tak naprawdę potrzebowaliśmy tylko jednego seta do awansu”.

 

Środkowy reprezentacji Słowacji, Emanuel Kohút dodał również, że jego zespół doskonale poradził sobie bez najważniejszego zawodnika: „Bardzo się cieszę, że poradziliśmy sobie bez Ogurčáka, który jest u nas kluczowym graczem. Bardzo dobrze się prezentowaliśmy na boisku i do tego całkiem dobrze poradziliśmy sobie w ataku. Przed tym meczem trochę się bałem, żebyśmy nie pomyśleli, że musimy wygrać tylko jedną partię i awans już mamy w kieszeni. Ale zrewanżowaliśmy się Grekom za porażkę 0:3 w Popradzie i jestem z tego powodu zadowolony”.

 

 

A zatem końcowa tabela prezentuje się następująco:

1. Słowacja (15 punktów) – awans na Mistrzostwach Europy 2015

2. Estonia (12 punktów) – udział w trzeciej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2015

3. Grecja (9 punktów)

4. Węgry (0 punktów)

 

 

 

Autor: Emilia Bal

 

Źródło: www.svf.sk/tłumaczenie i opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY