Reprezentacja Słowacji przygotowuje się do Ligi Światowej

Reprezentacja Słowacji przygotowuje się do Ligi Światowej

679
0
PODZIEL SIĘ

Trener Miroslav Palgut ogłosił dwudziestojednoosobowy skład reprezentacji Słowacji na Ligę Światową. Słowacy przywiązują dużą wagę do tych rozgrywek, ponieważ chcą liczyć się na arenie międzynarodowej. Do tej pory udało im się podbić jedynie europejskie boiska. Wygrali oni Ligę Europejską w 2008 i 2011 roku.

 

Wybory trenera

 

Trener Palgut do składu na Ligę Światową 2016 wybrał dziesięciu zawodników grających w lidze słowackiej. Wśród wybrańców szkoleniowca znalazło się również miejsce dla Mateja Pataka, który miniony sezon występował na polskich boisk. W rozgrywkach 2015/2016 bronił on barw AZS-u Częstochowa. Z kolei ze składu wypadł kontuzjowany Ľuboš Macko, którego zastąpił Mark Ludha. W drużynie po raz kolejny zabrakło miejsca dla rozgrywającego Michala Masnego. Słowacki siatkarz jeszcze niedawno był kapitanem Jastrzębskiego Węgla, ale zdecydował się na zmiany. Póki co nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będzie występował doświadczony zawodnik, ale najprawdopodobniej będzie to LOTOS Trefl Gdańsk.

 

Przygotowania do sezonu Słowacy rozpoczęli 23 maja w Puchov. W dniach 4-6 czerwca zagrają trzy mecze z kadrą Finlandii, a 11-12 czerwca zmierzą się w meczach kontrolnych z Czechami.

 

Zobaczcie szeroki skład reprezentacji Słowacji

 

 

Pierwszy sprawdzian – Liga Światowa

 

Reprezentacja Słowacji znajduje się w drugiej dywizji Ligi Światowej. Słowacy wezmą udział w trzech turniejach, a na każdym z nich czekają na nich inni przeciwnicy. Pierwszy odbędzie się 17-19 czerwca w Turcji (Słowacja, Holandia, Portugalia i Turcja), drugi od 23 do 25 czerwca w Bratysławie (Słowacja, Holandia, Kuba, Czechy) i trzeci 1-3 lipca w Chinach (Słowacja, Japonia, Chiny, Turcja). Final Four został zaplanowany na 7-10 lipca w Portugalii

 

Skład reprezentacji Słowacji na Ligę Światową:

Rozgrywający: Juraj Zaťko, Filip Palgut, Ján Halaj

Atakujący: Peter Michalovič, Ľuboš Kostoláni, Filip Gavenda, Peter Mlynarčík

Środkowi: Emanuel Kohút, Peter Ondrovič, Radoslav Prešinský, Peter Kašper, Ján Tarabus, Marek Ludha

Przyjmujący: Matej Paták, Tomáš Kriško, Štefan Chrtiansky, Martin Sopko, Marek Mikula, Michal Petráš

Libero: Matej Kubš, Martin Turis

 

 

Cel – mistrzostwa Europy 2017

 

Po rozgrywkach Ligi Światowej Słowacy nie będą mieli czasu na odpoczynek, ponieważ rozpoczną oni przygotowania do kwalifikacji do mistrzostw Europy 2017, które odbędą się w Polsce. W 2 rundzie kwalifikacji rywalizować będą z Chorwacją i Łotwą, a także ze zwycięzcą pierwszej rundy, w której zagrają Węgry, Izrael, Norwegia i Anglia). Pierwszy turniej odbędzie się 15-19 września w Popradzie.

 

 

 

Źródło: www.svf.sk/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY