Rafał Szymura zamienia GKS Katowice na Jastrzębski Węgiel

Rafał Szymura zamienia GKS Katowice na Jastrzębski Węgiel

24
0
PODZIEL SIĘ

Karuzela transferowa trwa w najlepsze, a na przedstawienie kolejnego zawodnika zdecydowali się włodarze Jastrzębskiego Węgla. W sezonie 2020/2021 jednym z przyjmujących, którzy będą stanowić o sile drużyny jest Rafał Szymura, który związał się z drużyną dwuletnim kontraktem. Jest to pierwszy nowy zawodnik w jastrzębskim zespole.

 

Młody lider

 

Do Jastrzębskiego Węgla Rafał Szymura przenosi się po niezwykle udanym sezonie w barwach GKS-u Katowice, gdzie przyjmujący był jednym z filarów i w decydujących momentach brał na swoje barki ciężar gry. Wcześniej Rafał Szymura doświadczenie zbierał AZS-ie Częstochowa oraz w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, gdzie choć pojawiał się na krótkie zmiany to wnosił w szeregi kędzierzyńskiej drużyny nową jakość. Sezon 2019/2020 przyjmujący spędził w Katowicach, a jego dobra postawa na przestrzeni całego sezonu zaowocowała propozycją kontraktu między innymi ze strony Jastrzębskiego Węgla. Rafał Szymura zdecydował się na pozostanie w PlusLidze i przyjęcie oferty jednego z czołowych polskich klubów, który rywalizuje o najwyższe cele zarówno w Polsce jak i na arenie europejskiej. Nowa umowa młodego przyjmującego obowiązywać będzie przez kolejne dwa lata.

 

 

 

Do minionych rozgrywek Jastrzębski Węgiel przystąpił z dużymi nadziejami, jednak już w pierwszej fazie sezonu doszło do zmiany trenera, Roberto Santilliego zastąpił Slobodan Kovač. Od tego momentu jastrzębianie zarówno w PlusLidze jak i w Lidze Mistrzów radzili sobie świetnie. W nadchodzącym sezonie w zespole dojdzie do kilku zmian w składzie, a wszystko po to by utrzymać jak najwyższy poziom w rozgrywkach. Nowym szkoleniowcem drużyny będzie Luke Reylnolds, który cieszy się z pozyskania Szymury. „W sezonie 2019/20 Rafał miał wyjątkowy rok pod względem indywidualnym, co z pewnością było kluczem do sukcesu drużyny Katowic. Jest niezwykle utalentowanym graczem i z każdym rokiem udowadnia, że się rozwija i pracuje nad swoją grą. Wraz z imponującym zestawem umiejętności, zawodnik ten wnosi do drużyny również „instynkt killera”, co napędza pozostałych graczy w zespole, zarówno w treningu, jak i w meczach. Z nim w składzie Jastrzębski Węgiel będzie jeszcze silniejszy” – mówi trener.

 

 

Źródło: Jastrzębskiwęgiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY