Rafał Szymura podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Rafał Szymura podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

279
0
PODZIEL SIĘ

Rafał Szymura do drużyny z Częstochowy dołączył w 2014 roku, a w sezonie 2016/2017był najsilniejszym filarem tamtejszego AZS-u, który ostatecznie spadł do I Ligi. Dłuższy czas nie było wiadomo, gdzie w nadchodzącym sezonie występował będzie przyjmujący. Wiemy już, że Rafał Szymura zasilił szeregi mistrza Polski.

 

Czas na zmianę i nowe wyzwanie

 

Rafał Szymura swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie TS Volley Rybnik, następnie był zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale (2012-2014), a od 2014 roku występował w barwach AZS-u Częstochowa. Szymura bez wątpienia był najbardziej wyróżniającym się  zawodnikiem częstochowskiego klubu. W biało-zielonych barwach w ubiegłym sezonie rozegrał 119 setów, zdobywając dla zespołu 381 punktów (326 atakiem, 34 blokiem i 21 zagrywką). Mimo dobrej postawy przyjmującego, klub z Częstochowy w sezonie 2016/2017 zwyciężył tylko w czterech spotkaniach, a tym samym zakończył sezon na ostatnim, szesnastym miejscu w tabeli. W barażach o utrzymanie w PlusLidze walczył z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Rywalizacja do trzech zwycięstw, ostatecznie zakończyła się wynikiem 3:1 dla drużyny z Zawiercia, co oznaczało spadek częstochowskiego klubu do I Ligi.

 

Po niezbyt miłym akcencie na koniec sezonu 2016/2017 Rafał Szymura nie próżnował w poszukiwaniu nowego klubu. Wybór padł na mistrza Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Od kilku tygodni przyjmujący uczestniczył w treningach mistrzów Polski, ale do końca nie było wiadome, czy zwiąże się on kontraktem z kędzierzyńskim zespołem. Dziś klub potwierdził, że Szymura został czwartym przyjmującym w drużynie, a o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował będzie z Samem Deroo, Rafałem Buszkiem i Kamilem Semeniukiem.

 

Warto zaznaczyć, żę Rafał Szymura jest jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników w Polsce. Siatkarz ma za sobą występy w reprezentacji kadetów, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw świata, a podczas mistrzostw Europy został wybrany najlepszym przyjmującym zawodów. Przyjmujący znalazł się w składzie Polaków na mistrzostwa świata do lat 23. W Egipcie biało-czerwoni nie zdołali wyjść z grupy, przegrywając z Brazylią, Japonią oraz Egiptem.

 

 

 

Źródło: www.zaksa.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY