Rafał Buszek: „Możliwość pogrania z mocnymi drużynami, to dla nas coś bezcennego”

Rafał Buszek: „Możliwość pogrania z mocnymi drużynami, to dla nas coś bezcennego”

149
0
PODZIEL SIĘ

Polacy w pierwszym meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zmierzyli się z Francuzami, którym ulegli po tie-breaku. W drugim pojedynku rywalami biało-czerwonych będą Kanadyjczycy, brązowi medaliści Ligi Światowej. „Grają dobrą siatkówkę, a lepszego sprawdzianu przed mistrzostwami nie mogliśmy sobie wymarzyć” – mówił Rafał Buszek.

 

 

Silni rywale, okazja do poprawy

 

Podczas turnieju w Krakowie reprezentacja polski mierzy się z silnymi drużynami, co jest doskonałą okazją do sprawdzenia formy i wyeliminowania błędów. Polacy w pierwszym meczu co prawda ulegli rywalom, ale postarają się wyciągnąć z każdego meczu to, co najlepsze. „To jest bardzo dobra okazja, żeby sprawdzić się przed mistrzostwami. Zostało niewiele czasu i taka możliwość pogrania z mocnymi drużynami, to dla nas coś bezcennego. Mam nadzieję, że na mistrzostwach będzie to wyglądało lepiej. Francja, Rosja i Kanada to tegoroczni finaliści Ligi Światowej, więc grają dobrą siatkówkę, a lepszego sprawdzianu przed mistrzostwami nie mogliśmy sobie wymarzyć” – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski, Rafał Buszek. Spotkanie z Francją obnażyło słabości Polaków, ale było również dobrą okazją do wywołania sportowej agresji. „Dzisiejszy mecz pokazał, że to jeszcze nie jest to i powiem szczerze, że obawiałbym się, gdyby wszystko wychodziło idealnie. Mamy duże możliwości i myślę, że poprawimy formę i zdążymy do mistrzostw” – dodał Buszek.

 

Zobacz, co po meczu z Francją mówił Fabian Drzyzga 

 

 

Dobry test

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest dobrą okazją do ostatnich testów przed mistrzostwami Europy, a przy okazji do przyzwyczajenia się do gry o stawkę. „Przeciwnicy są bardzo mocni, ale wierzymy w możliwość zagrania w Krakowie przed dużą publicznością. To nie są sparingi, tylko gramy o coś, żeby się pokazać. Trener będzie dokonywał decyzji, a my się cieszymy, że mamy możliwość się pokazać” – powiedział Rafał Buszek. Przyjmujący dodał również, że zbliża się czas ostatnich wyborów przed mistrzostwami Europy. „Może ciśnienie nie rośnie, ale każdy daje z siebie wszystko na treningach i jak dostaje okazję, to stara się pokazać trenerom. Nie narzekaliśmy na żadne kontuzje i to jest najważniejsze, że tych urazów praktycznie nie mamy. Mam nadzieję, że tak będzie do końca, do mistrzostw i podczas nich” – zakończył Rafał Buszek.

 

 

Zobacz galerię z meczu Polska – Francja

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY