Rafael Redwitz ponownie zagra w Asseco Resovii Rzeszów

Rafael Redwitz ponownie zagra w Asseco Resovii Rzeszów

203
0
PODZIEL SIĘ

Asseco Resovia Rzeszów w nadchodzącym sezonie chce wrócić do ligowej czołówki w związku z czym stara się jak najbardziej wzmocnić skład. Nowym zawodnikiem, który dołączył do rzeszowskiego klubu jest wracający do PlusLigi rozgrywający Rafael Redwitz, który związał się z zespołem z Podkarpacia roczną umową.

 

Powrót do Polski

 

Dla Rafaela Redwitza podpisanie kontraktu z rzeszowskim klubem jest powrotem nie tylko do PlusLigi, ale również do Asseco Resovii Rzeszów, gdzie miał możliwość gry w sezonie 2009/2010. Brazylijczyk z francuskim obywatelstwem ma już za sobą występy w Andorze, a następnie cztery lata spędził we Francji, w Arago de Sete i Paris Volley. W sezonie 2009/2010 siatkarz grał dla Asseco Resovii Rzeszów, dokąd przyszedł z włoskiego Volley Forli. Z rzeszowskim klubem Redwitz wywalczył brąz mistrzostw Polski i otrzymał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego Pucharu Polski. Po roku spędzonym w Rzeszowie Francuz na dwa sezony przeniósł się do Tours VB, z którym wywalczył wicemistrzostwo, a następnie mistrzostwo kraju. Rozgrywki 2012/2013 Rafael Redwitz spędził w Rosji, a następnie na dwa lata dołączył do Montpellier UC. W sezonie 2015/2016 Francuz wrócił do PlusLigi, gdzie dołączył do AZS-u Częstochowa, ale po roku wrócił do Francji i występował w Arago de Sete. Po zakończeniu rozgrywek 20172018 Rafael Redwitz postanowił po raz kolejny związać się z PlusLigowym klubem i dołączy do Asseco Resovii Rzeszów.

 

 

Zmiany gonią zmiany

 

Rozgrywki 2017/2018 nie są dla Asseco Resovii Rzeszów udane, ponieważ w walce o  półfinał uległa Indykpolowi AZS-owi Olsztyn i pozostała jej walka o piąte miejsce z Jastrzębskim Węglem. Władze rzeszowskiego klubu w celu podniesienia poziomu drużyny i umożliwienia jej powrotu na szczyt w nadchodzącym sezonie zdecydowały się na zakontraktowanie nowych zawodników. Podczas rozgrywek 2017/2018 swoje umowy przedłużyli Thibault Rossard, Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański oraz Dawid Dryja, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Ponadto z zespołem pożegnało się dwóch rozgrywających: Michał Kędzierski, który ma trafić do włoskiej Serie A i Lukaš Tichaček, trzech przyjmujących: Elviss Krastins, który znalazł już nowego pracodawcę w lidze francuskiej, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, atakujący Jochen Schöps oraz libero Paweł Rusek. Z kolei pierwszym nowozakontraktowanym zawodnikiem jest Rafael Redwitz.

 

 

 

Źródło: www.assecoresovia.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY