Puchar Polski: Nagrody indywidualne po turnieju. Aleksander Śliwka najlepszym graczem imprezy

36
0

Zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 została drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która w finale pokonała ekipę Jastrzębskiego Węgla. Tradycyjnie oprócz nagród zespołowych zostały przyznane nagrody indywidualne dla najlepszych graczy wrocławskiego turnieju. MVP imprezy został zawodnik triumfatorów, Aleksander Śliwka.

Dwa dni wrażeń we Wrocławiu

Za nami kolejna edycja rozgrywek Pucharu Polski. W tym roku turniej finałowy ponownie gościł we Wrocławiu, a tam zmierzyły się cztery zespoły, które okazały się lepsze w rozegranych w minioną środę meczach ćwierćfinałowych: Aluron Virtu Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym meczu półfinałowym siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie, którzy debiutowali w Final Four Pucharu Polski, musieli uznać wyższość niepokonanej od początku sezonu w PlusLidze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Na swoją korzyść siatkarze z Zawiercia zapisali tylko trzecią partię, a przebieg spotkania przypomnisz sobie TUTAJ. W drugim meczu o wejście do finału ekipa ONICO Warszawa, która po raz drugi zagrała w turnieju finałowym, nie sprostała wymaganiom zespołu Jastrzębskiego Węgla, a o tym z kolei przeczytasz TUTAJ. Tym samym po trzech setach jastrzębianie uzupełnili stawkę finalistów. Warto przypomnieć, że po raz ostatni ekipa z Jastrzębia-Zdroju zagrała w finale tych rozgrywek w 2014 roku (sezon 2013/2014), a ich przeciwnikiem także był zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wtedy po czterech partiach skuteczniejsi okazali się kędzierzynianie.

W niedzielnym meczu finałowym powtórzyła się historia sprzed pięciu lat. Kędzierzynianie zwyciężyli po czterech setach. Łupem jastrzębian padł tylko trzeci set, a o przebiegu całego meczu przeczytasz TUTAJ. Wśród laureatów nagród indywidualnych po turnieju we wrocławskiej hali Orbita znalazło się sześciu graczy ekipy wicemistrza Polski, w tym nagroda dla MVP, którą odebrał Aleksander Śliwka.