Puchar CEV: Pierwszy mecz 1/16 dla olsztynian

42
0

W ramach 1/16 Pucharu CEV siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn podejmowali przed własną publicznością PAOK Thessaloniki. Spotkanie to potoczyło się po myśli podopiecznych trenera Roberto Santilliego, którzy wygrali to starcie 3:1 i przed rewanżem, który odbędzie się 5 grudnia, są w bardzo korzystnej sytuacji.

Od dwóch „oczek: przewagi mecz rozpoczęli przyjezdni (4:2). Atomowa zagrywka Jana Hadravy sprawiała ogromne problemy zawodnikom PAOK Thessaloniki i po chwili mieliśmy remis (6:6), a co więcej, skuteczna kontra z lewego skrzydła w wykonaniu Marcela Luxa dała Akademikom jednopunktowe prowadzenie. Przyjezdni popełniali coraz więcej niewymuszonych błędów, w aut serował ich lider, Ivan Marquez (9:12). Goście nie poddawali się jednak i straty zniwelowali do jednego „oczka” (15:16). Coraz mocniej atakowali, natomiast olsztynianie mieli problemy z przebiciem się na przeciwną stronę boiska (18:16). Końcowa faza seta to walka punkt za punkt (22:22). Sprytne zbicie Serhiy’a Kapelusa w dziewiąty metr boiska dało Akademikom piłkę setową, którą wykorzystali w pierwszej akcji, wygrywając tę partię 25:23.

Podbudowani zwycięstwem w premierowej odsłonie, partię numer dwa ekipa z Olsztyna rozpoczęła mocnym uderzeniem (5:2). Niesamowitą serię w polu serwisowym zaliczył Marcel Lux i pod jego wodzą przewaga gospodarzy stale się powiększała. Postrach zza linii dziewiątego metra „siał” również Robbert Andringa (12:7). Rozgrywający zespołu z Grecji, Dima Filippov, coraz swobodniej rozgrywał akcje drużyny PAOK Thessaloniki i po kilku skutecznych akcjach mieliśmy remis (15:15). Od tego momentu wymiany obfitowały w coraz większe emocje. Aby nieco uspokoić grę, trener Roberto Santilli desygnował do gry Radosława Gila i Jakuba Urbanowicza. Olsztyński rozgrywający próbował różnych wariantów gry, ale przyjezdni w końcówce zaczęli przyspieszać (21:19). Żadna z drużyn nie chciała przegrać i walka była wyrównana. W końcówce więcej szczęścia mieli przyjezdni, którzy zwyciężyli w tej odsłonie 29:27.

Pierwsze akcje kolejnego seta należały do PAOK Thessaloniki (6:2). Gra zespołów zdecydowanie zwolniła, ale goście stale utrzymywali dystans (9:6). Dość opornie szło zawodnikom Indykpolu AZS-u Olsztyn odrabianie strat, ponieważ goście narzucili swoje tempo gry (14:11). Olsztynianie największe problemy mieli ze skończeniem pierwszej akcji, żaden z zawodników w tym fragmencie seta nie potrafił wziąć ciężaru gry na swoje barki. Sprawy w swoje ręce wzięli liderzy tej odsłony, którzy coraz częściej popełniali błędy. Ich bolączką była zagrywka w siatkę, za co słono zapłacili remisem (18:18). Sił w polu serwisowym nie szczędził Paweł Pietraszko; z jego serwisami niemałe problemy mieli greccy przyjmujący, co skutkowało czytelnymi akcjami (23:21). Kropkę nad „i” w tym secie postawił Robbert Andringa, wybijając piłkę po bloku w aut, co spowodowało, że olsztynianie zwyciężyli w tym secie 25:23.

Początkowa faza partii numer cztery stała pod znakiem wyrównanej walki (4:4). Mimo iż ekipa z Olsztyna czujnie grała na siatce, to przeciwnicy skrzętnie obijali ręce biało-zielonym, co skutkowało ich przewagą (7:5). Taktyczna zagrywka Miłosza Zniszczoła dość mocno zaniepokoiła trenera przeciwnej drużyny, który postanowił szybko przerwać tę mini-serię (9:9). Przerwa poskutkowała, ale podopieczni Sergiu Stancu także nie wystrzegali się błędów w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła (13:13). Ekipy raz po raz wymieniały się ciosami, żaden zespół nie odpuszczał. Dopiero kiedy w polu serwisowym zameldował się Radosław Gil, Akademicy zdołali zbudować dwupunktową przewagę (19:17). Swoje od siebie „dorzucił” również Serhiy Kapelus i gospodarze byli już naprawdę blisko od zakończenia spotkania (24:18). Seta tego i cały mecz zakończył Jan Hadrava (25:18).

Indykpol AZS Olsztyn – PAOK Thessaloniki 3:1 (25:23, 27:29, 25:23, 25:18)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Marcel Lux, Miłosz Zniszczoł, Robbert Andriga, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Michał Żurek (libero) oraz Serhiy Kapelus, Jakub Zabłocki, Jakub Urbanowicz, Radosław Gil

PAOK Thessaloniki: Ivan Marquez Sanchez, Dima Filippov, Anastasios Gatsis, Evgenios Gkortsaniouk, Ioannis Takouridis, Alexander Shafranovich, Dimitrios Konstantinidis (libero) oraz Javier Ernesto Jimenez Scull, Athanasios Terzis, Alexandros Boutos